reklama
reklama

Problem z budową bloku komunalnego. Wybrano nowego wykonawcę inwestycji

Gospodarka, Wiadomości, 05.06.2024 07:40, eł
Termin zakończenia prac przesunie się na 2026 rok.
Problem z budową bloku komunalnego. Wybrano nowego wykonawcę inwestycji

W Kętach przy ulicy Zielonej ma powstać nowy budynek komunalny, w którym będą się mieściły 24 mieszkania. Gmina pozyskała na ten cel 5,2 mln zł dotacji z budżetu państwa. Przetarg na budowę bloku został rozstrzygnięty już w kwietniu, ale zanim doszło do podpisania umowy z wykonawcą, ten się rozmyślił... Wybrano nowego, jednak te perturbacje spowodują opóźnienie w realizacji inwestycji.

Aż 16 firm złożyło oferty w przetargu na budowę bloku komunalnego w Kętach. Przedsiębiorcy bardzo różnie wycenili prace wyszczególnione w dokumentacji przetargowej. Najniższa kwota opiewała na niespełna 5 mln zł, najwyższa na blisko 9 mln zł. W Urzędzie Gminy w Kętach wybrano najtańszą ofertę, złożoną przez firmę Mikulec z siedzibą w Białej Niżnej.

- Gdy miało dojść do podpisania umowy, wykonawca wycofał się. Więc zgodnie z procedurą zapytaliśmy kolejnego, czy przystąpi do realizacji tego zadania. Jak najbardziej się zgodził – mówiła na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kętach skarbniczka gminy Grażyna Zątek. Ale cała sytuacja spowodowała pewne utrudnienia, bo przesunie się termin zakończenia budowy.

- W umowie i warunkach przetargowych realizacja była przewidziana na 20 miesięcy. Sprawia to, że w tej chwili wybór nowego wykonawcy przy dwudziestomiesięcznym okresie wykonania powoduje wydłużenie inwestycji do stycznia 2026 roku. A to już wiąże się z wyrażeniem zgody przez Radę Miejską na zaciągnięcie zobowiązań na 2026 rok – poinformowała w czasie sesji Grażyna Zątek.

Wymagało to wprowadzenia zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy. Zgodziła się na to większość radnych - 14 z nich zagłosowało na „tak”. Pięć osób wstrzymało się od głosu, a dwie były nieobecne.

Nowym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora z Nowego Targu, które wyceniło zakres prac na prawie 5,1 mln zł.


Grafika: UG Kęty

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 07.06.2024 00:20

Ja wierzę, że ta mieszkaniowa inwestycja, dzięki pomocy z Unii Europejskiej, zostanie szybko zakończona, i tym samym zasiedlona.