reklama
reklama

Urodzone w Zatorze dziecko trzynastolatki wciąż przebywa w szpitalu

MAGAZYN, Wiadomości, 03.06.2024 20:15, eł

Nikt z krewnych nie odwiedza maleństwa.

Urodzone w Zatorze dziecko trzynastolatki wciąż przebywa w szpitalu

O wydarzeniu, do którego doszło 15 maja w Zatorze, a które opisaliśmy w półtora dnia później, wkrótce zrobiło się głośno w całej Polsce. Nieczęsto bowiem zdarza się, by trzynastolatka została matką. Dziewczynka urodziła maleństwo w czasie wycieczki szkolnej, w łazience ośrodka wypoczynkowego w Zatorze, gdzie uczniowie nocowali. Jakie będą losy noworodka?

Grupa uczniów, w której była ciężarna trzynastolatka, przyjechała z Sochaczewa (województwo mazowieckie). Ponoć nikt z rówieśników dziewczynki ani jej opiekunów nie wiedział o jej odmiennym stanie. Do porodu doszło wieczorem tego samego dnia, w którym młodzież została zakwaterowana w ośrodku. Po rozwiązaniu matka i noworodek zostali przewiezieni do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, ale dziecko niewiele później przetransportowano na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Lekarze ocenili bowiem jego stan na ciężki. Od tego czasu minęły blisko trzy tygodnie i życiu noworodka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

- Dziecko jest w lepszym stanie, nadal jednak z racji wieku przebywa na OIOM-ie, który jest jednocześnie oddziałem noworodkowym. Dziecko na razie tutaj będzie, do czasu aż wyzdrowieje, albo ktoś je odbierze — powiedziała rzeczniczka prasowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Katarzyna Pokorna-Hryniszyn w rozmowie z "Faktem". Jak z kolei podaje „Wirtualna Polska”, maleństwa nikt w tej placówce nie odwiedza.

Sąd Rejonowy w Sochaczewie wszczął sprawę o ograniczenie władzy rodzicielskiej rodzicom trzynastolatki. Jak wynika z informacji „Wirtualnej Polski”, dziewczynka wychowywana jest wyłącznie przez matkę. Z kolei Sąd Rejonowy w Oświęcimiu podjął decyzję o tym, kto ma sprawować pieczę faktyczną nad noworodkiem w czasie trwania wspomnianego postępowania. Powierzył ją babce matki dziewczynki, która jednak najwyraźniej nie zgłosiła się jeszcze po dziecko.

Ojcem noworodka jest chłopak, który wedle relacji ogólnopolskich mediów, w lipcu tego roku skończy 15 lat. Mieszka na tym samym osiedlu, co mama jego dziecka, a nawet w tym samym bloku, w sąsiedniej klatce. Para spotykała się od dłuższego czasu. Chłopak podobno nierzadko nocował w mieszkaniu trzynastolatki.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy