reklama
reklama

Prace idą na całego, mimo że mieszkańcy protestują przeciwko realizacji inwestycji

Gospodarka, Wiadomości, 11.05.2022 20:15, eł
Budowa nowego łącznika drogowego nie wszystkich cieszy...
Prace idą na całego, mimo że mieszkańcy protestują przeciwko realizacji inwestycji

Jak już pisaliśmy, w styczniu tego roku rozpoczęły się roboty związane z rozbudową ulicy Spółdzielców w Wadowicach, która ma być przedłużona w taki sposób, że połączy aleje Wolności i Matki Bożej Fatimskiej. Dla wielu osób będzie to spory skrót, a także sposób na ominięcie korków, jednak nie wszystkich ta inwestycja cieszy. Mieszańcy domów przy Spółdzielców protestują przeciwko jej realizacji.

Jedyne samochody, jakie do tej pory zapuszczały się na ich ulicę, należały do wyłącznie do jej mieszkańców i ich gości, a także kurierów i dostawców. W dotychczasowej formie miała ona bowiem około stu metrów długości i prowadziła tylko do kilkunastu budynków mieszkalnych. Trudno się zatem dziwić mieszkańcom, że niechętni są jej rozbudowie. Obawiają się ciągłego ruchu kołowego, hałasu oraz zagrożenia dla dzieci, które dotąd mogły nawet bez opieki wychodzić na ulicę.

Próbowali zablokować inwestycję na długo przed jej rozpoczęciem, ale dopiero gdy prace już ruszyły, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał postanowienie, które zaowocowało jej wstrzymaniem. Wtedy gmina Wadowice wystąpiła do starosty wadowickiego Eugeniusza Kurdasa o nadanie rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji o zezwoleniu na rozbudowę ulicy. Ten przychylił się do wniosku i po kilkutygodniowej przerwie roboty budowlane zostały wznowione. To nie zniechęciło protestujących mieszkańców do podejmowania kolejnych prób zablokowania inwestycji, jednak na razie prace trwają.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński chwali się, że postępują błyskawicznie. - Na przełomie maja i czerwca planujemy ruszyć z budową ronda i wtedy trzeba będzie liczyć się z chwilowymi małymi utrudnieniami w ruchu – podkreśla. Wspomniane przez niego rondo powstanie na skrzyżowaniu przedłużonej ulicy Spółdzielców z aleją Matki Bożej Fatimskiej i ulicą Poprzeczną. Jego średnica zewnętrzna wyniesie 22 m. Środkową wyspę otoczy jezdnia szeroka na 7 m.

Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy