reklama
reklama

„Tajemniczy ogród” w sercu miasta przejdzie całkowitą przemianę

Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2022 10:13, eł

Czy miejsce straci swój niepowtarzalny klimat?

„Tajemniczy ogród” w sercu miasta przejdzie całkowitą przemianę

Sielski, ale pusty ogród w samym sercu Wadowic stanie się miejscem tętniącym życiem. Takie przynajmniej plany ma burmistrz miasta Bartosz Kaliński. Włodarz chce, aby powstał tam Wadowicki Ogród Pielgrzyma. Co to takiego?

Otoczony kamiennym murem ogród przy ulicy Kościelnej w Wadowicach (obok budynku Muzeum Miejskiego) to sielski skrawek zieleni w gęsto zabudowanym centrum miasta. Choć nie jest specjalnie zadbany, ot - zwykły kawałek gruntu porośnięty trawą, ma swój niepowtarzalny klimat. Nadawał go też koncertom plenerowym organizowanym tam latem. Są jednak plany, by zupełnie odmienić to miejsce. - Jeśli to wypali, będziemy mieli kolejną super atrakcję turystyczną – twierdzi burmistrz Bartosz Kaliński.

Ma tam powstać zadaszony obiekt z altaną, ogrodem zimowym, toaletami i kasami, w których sprzedawane będą bilety do muzeum. Wokół budynku pojawią się miejsca do odpoczynku pod chmurką i niewielki plac zabaw dla dzieci. Powstanie też mała scena. Istniejące schody do ogrodu oraz zabytkowy mur zostaną wyremontowane, a oświetlenie zmodernizowane. W planach jest też zainstalowanie monitoringu.

Burmistrz podpisał już umowę z firmą Hydrobetam z Krakowa, która za 92 tys. zł ma wykonać projekt Wadowickiego Ogrodu Pielgrzyma. Dokumentacja powinna być gotowa przed końcem tego roku. W przyszłym budowa będzie mogła ruszyć.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy