reklama

Ucieszą się miłośnicy jazdy po muldach

, Gospodarka, Wiadomości, 10.05.2022 15:40, eł
Pumptrack powstanie prawdopodobnie jeszcze w tym roku.
Ucieszą się miłośnicy jazdy po muldach

To już pewne. W Palczowicach w gminie Zator powstanie niebagatelna atrakcja dla młodych miłośników jazdy na rowerze po trudnym terenie – pumptrack. To specjalny tor dla jednośladów, złożony z zakrętów i muld.

Jego nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich słów: „pump” (pompować) oraz „track”, czyli tor. „Pompowanie” polega w tym przypadku na odciążaniu i dociążaniu jednośladu poprzez odpowiednią pracę ciałem. Dzięki temu lżej wjeżdża się na garby i szybciej z nich zjeżdża. Jazda na takim torze angażuje znacznie więcej mięśni niż pedałowanie po równym terenie. Jeśli pumptrack ma gładką nawierzchnię, świetnie nadaje się również do ewolucji na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

Niebawem taki tor powstanie w Palczowicach. Na jego budowę gmina Zator zdobyła prawie 380 tys. zł dotacji z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich,. Udało się to osiągnąć dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Dolina Karpia, bowiem to za jego pośrednictwem złożony został wniosek o dofinansowanie. Reszta środków pochodzi z nagrody otrzymanej w konkursie „Rosnąca odporność”, związanym z pandemią COVID-19. Pumptrack powstanie koło boiska Orlik w Palczowicach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy