reklama

Powiat wadowicki rozkręca siódmą linię komunikacyjną

Gospodarka, Wiadomości, 23.08.2023 08:50, eł
Ma ruszyć od początku września.
Powiat wadowicki rozkręca siódmą linię komunikacyjną

W marcu tego roku prywatny przewoźnik z przyczyn ekonomicznych zawiesił kursy między Wadowicami a Radoczą. Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas już wtedy obiecywał pomoc, jeśli tylko pojawi się nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Nie były to czcze słowa.

Jak już wcześniej informowaliśmy, gmina Andrychów pozyskała dofinansowanie do uruchomienia długo wyczekiwanej linii komunikacyjnej Andrychów - Wadowice. W tym samym rozdaniu pieniędzy z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dotację zdobył również powiat wadowicki - na komunikację publiczną do Radoczy. Dopłata z tego źródła wyniesie 35,2 tys. zł. Linię dofinansuje również gmina Tomice.

Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas planuje, aby kursy na trasie Wadowice – Radocza ruszyły wraz z początkiem roku szkolnego. Będzie ich po osiem w każdą stronę, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt). Linia komunikacyjna ma na razie działać do końca tego roku, ale powiat będzie się starał pozyskać środki na jej funkcjonowanie również w kolejnym.

O problemach mieszkańców Radoczy z dojazdem do Wadowic pisaliśmy między innymi w artykułach:Foto: PexelsZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy