reklama
reklama

Ponad sto milionów złotych na inwestycje drogowe

Gospodarka, Wiadomości, 18.07.2022 11:00, eł

Jedna już się zakończyła, inne trwają lub dopiero są w planach.

Ponad sto milionów złotych na inwestycje drogowe

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiada, jakich inwestycji drogowych można się spodziewać w mieście w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Wymienia i te, które już ruszyły, jak i te, które dopiero się rozpoczną. Jedna jest już nawet zakończona. Przeznaczona na te przedsięwzięcia kwota jest imponująca, wynosi bowiem ponad 100 mln zł. Ale większość z tego pochłonie budowa dwóch nowych dróg, a nie przebudowa starych.

- Ponad 9 kilometrów bieżących nowego asfaltu, 16 odcinków ulic, ponad 100 milionów złotych. Oto plan budowy i modernizacji dróg na najbliższe kilkanaście miesięcy, które zleciliśmy do realizacji i które albo jeszcze się projektują, albo mają już klepnięte umowy i będą się za chwilę budować, albo właśnie są w trakcie budowy – z dumą informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Z tych przeszło 100 mln zł, aż 73 mln zł pochłonie półtorakilometrowa południowa obwodnica miasta. Realizacja tej inwestycji jest przewidziana na lata 2024-2026. Około 16 mln zł ma kosztować budowana obecnie droga za Maspexem, ciągnąca się wzdłuż rzeki Skawy i mająca stanowić dojazd do terenów inwestycyjnych. Trzecią pod względem ceny inwestycję drogową stanowi zakończona już przebudowa ulicy Spółdzielców wraz z jej przedłużeniem i budową ronda na jej skrzyżowaniu z Aleją Matki Bożej Fatimskiej oraz ulicą Poprzeczną. To przedsięwzięcie wyceniono na 3,1 mln zł.

Modernizacje istniejących ulic bądź ich odcinków (między innymi Nadbrzeżnej, Sadowej, Spadzistej, Alei Matki Bożej Fatimskiej, dróg na osiedlu XX-lecia, Kwiatowej, Parkowej, Bałysa, Polnej) to już znacznie skromniejsze inwestycje. Na każdą przewidziane są kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. W planach są również zadania, których koszt nie został jeszcze oszacowany, choć mają ruszyć już w przyszłym roku. To na przykład przebudowa ulic wraz z budową kanalizacji deszczowej na osiedlu Gorzeń.

Wszystkie inwestycje zostały zaznaczone na poniższej mapce.


Mapka: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy