reklama

Pasażerowie mogą się uspokoić. Przewoźnik zdecydował się kontynuować kursy

, Gospodarka, Wiadomości, 30.09.2022 09:32, eł

Ale tylko warunkowo.

Pasażerowie mogą się uspokoić. Przewoźnik zdecydował się kontynuować kursy

Obecnie, gdy w każdym prawie domu jest po kilka samochodów, z komunikacji publicznej korzysta znacznie mniej osób niż dawniej. Koszty prowadzenie działalności rosną, a pasażerów ubywa, nic więc dziwnego, że przewoźnicy rezygnują z nierentownych linii. Tak też miał zamiar postąpić jeden z dwóch tych, którzy kursują z Wadowic do Ponikwi.

Ostatnio na przystankach pojawiły się wywieszki informujące, że od 1 października jego kursy na tej trasie nie będą realizowane. Dla części mieszkańców to był ogromny cios. Miał wprawdzie pozostać drugi przewoźnik kurujący między tymi miejscowościami, ale tylko dwa razy dziennie w każdą stronę. A to stanowczo za mało, by zaspokoić potrzeby pasażerów.

Jak się jednak okazuje, ich prośby zostały wysłuchane. Na razie sytuacja komunikacyjna na trasie z Ponikwi do Wadowic się nie zmieni. W październiku nadal będą ją obsługiwali obydwaj dotychczasowi przewoźnicy. Jak długo to potrwa, nie wiadomo. Firma Janusza Chachuły, która miała z niej zniknąć, warunkowo pozostanie. Teraz dużo zależy od ilości pasażerów w busach.

Jednak mieszkańcy liczą przede wszystkim na pomoc burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego. Chcieliby, aby uruchomił nową linię komunikacji gminnej, która objęłaby swoim zasięgiem Ponikiew.


Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy