reklama
reklama

Najpopularniejszy szlak na Babią Górę zamknięty na dwa miesiące

MAGAZYN, Wiadomości, 28.09.2022 12:35, eł

A w każdym razie jego spory odcinek od Polany Krowiarki.

Najpopularniejszy szlak na Babią Górę zamknięty na dwa miesiące

Mamy złą wiadomość dla piechurów, którzy chcieliby w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wybrać się na Diablak, czyli Babią Górę. Z powodu remontu zamknięty zostanie spory odcinek najłatwiejszego i zarazem najpopularniejszego szlaku wiodącego na ten szczyt. Będzie on niedostępny dla turystów przez dwa miesiące.

Szlak czerwony, prowadzący na Babią Górę z Przełęczy Krowiarki, jest zawsze najbardziej oblegany, ponieważ jego pokonanie nie wymaga żadnego przygotowania ani nawet szczególnie dobrej kondycji. Radzą sobie z nim zarówno dzieci, jak i w miarę sprawni seniorzy.

Już dzisiaj, 28 września ruszyły prace remontowe na odcinku tego szlaku, ciągnącym się pomiędzy dwoma kulminacjami masywu Babiej Góry – Sokolicą i Kępą. Potrwają one do 1 października. W tym czasie na szlaku można spodziewać się utrudnień, jednak nie zostanie on jeszcze zamknięty.

Nastąpi to dopiero 3 października. Od tego dnia do 30 listopada szlak będzie nieczynny od Polany Krowiarki aż do Sokolicy. Do tego wierzchołka będzie można dotrzeć szlakiem niebieskim przez Górny Płaj i dalej zielonym przez Perć Przyrodników. Bardziej wprawni turyści mogą wybrać się na szczyt Diablaka przez Perć Akademików. Najpierw idzie się łagodnym niebieskim szlakiem z Przełęczy Krowiaki, a następnie należy skręcić na żółty, który pnie się już dość stromo do góry. Jego fragment jest zabezpieczony łańcuchami i klamrami, toteż nadaje się tylko dla osób bez lęku wysokości.


Foto: Babiogórski Park Narodowy

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy