reklama

Parkowanie o 100 % droższe

, Gospodarka, Wiadomości, 29.01.2022 09:25, eł

Zmieniają się stawki w strefie płatnego parkowania.

Parkowanie o 100 % droższe

W Makowie Podhalańskim większość parkingów jest bezpłatna. Tamtejsza strefa płatnego parkowania obejmuje tylko miejsca postojowe na jednej połowie Rynku. Trzeba też przyznać, że jest wyjątkowo tania, zwłaszcza w porównaniu ze stawkami obowiązującymi w większych miastach. Ale nawet i w małych trudno jest o aż tak niskie opłaty.

Dotychczasowe stawki za postój w strefie płatnego parkowania na makowskim Rynku to 1 zł za pierwszą godzinę, 1,2 zł za drugą oraz 1,4 zł za trzecią. Czwarta i każda kolejna kosztuje tyle samo, co pierwsza. Jak twierdzi burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, wysokość opłat jest nieadekwatna do kosztów utrzymania parkingu i zatrudnienia obsługującego go pracownika.

Stąd też planowana podwyżka stawek o 100 %. Nowe opłaty będą dokładnie dwa razy wyższe od obecnych i zaczną obowiązywać od 1 kwietnia. Nadal jednak nie można ich będzie nazwać wygórowanymi. Wyniosą: 2 zł za pierwszą, czwartą i każdą następną godzinę, 2,4 zł za drugą i 2,8 zł za trzecią. Jeśli komuś nowe stawki nie przypadną do gustu, bez trudu znajdzie w obrębie centrum miasta bezpłatne miejsca postojowe. Jest ich bowiem całkiem sporo.


Foto: Google Maps

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy