reklama

W Sułkowicach Łęgu powstanie flow park. Co to takiego?

, Gospodarka, Wiadomości, 28.01.2022 12:10, eł

To ciekawa wiadomość dla mieszkańców tej miejscowości. Takiego miejsca nie ma nawet w Andrychowie.

W Sułkowicach Łęgu powstanie flow park. Co to takiego?

Gmina Andrychów dostała blisko 95 tys. zł dotacji ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na utworzenie strefy flow park w Sułkowicach Łęgu. Będzie to spora atrakcja nie tylko dla młodzieży. Flow park to wielofunkcyjny system drążków, drabinek i innych przyrządów, które pozwalają wykonywać ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Całość przedsięwzięcia ma kosztować ponad 150 tys. zł.

Taka strefa służy do różnego rodzaju ćwiczeń siłowych i akrobatycznych na wolnym powietrzu. Można tam na przykład podciągać się na drążkach czy robić pompki na poręczach, ale możliwości jest oczywiście dużo więcej. Flow parki istnieją już w wielu polskich miastach, zwłaszcza dużych. Andrychów takiego miejsca jeszcze się nie doczekał. Istnieje ono natomiast w Parku Miejskim w Wadowicach.

Informacja o otrzymaniu dofinansowania na utworzenie takiej strefy w Sułkowicach Łęgu pojawiła się dzisiaj (27 stycznia) na sesji Rady Miejskiej w Andrychowie. Ma ona powstać jeszcze w tym roku, na terenie przy budynku dawnego przedszkola. Przy okazji wyszło na jaw, że radny Krzysztof Kubień, który pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego, nie wie, czym jest flow park. Dopytywał się, co to takiego ten „slow park”, który ma kosztować 150 tys. zł...


Foto: Facebook/FlowParks


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 28.01.2022 20:22

a ha Golem świetnie pokazuje "zdehumanizowane" społeczeństwo. Oczywiście jeśli "ludzkie odruchy" humanoida uznamy za ludzkie :). https://www.youtube.com/watch?v=xzfnIovd5Ug

Archanioł Michał, 28.01.2022 20:16

@FeelFree miło się czyta jak kolega w takiej formie :).

FeelFree, 28.01.2022 18:17

Dzienx meru Andrychova! Sulkovice pozdrawlaju! Będzie bosko! Teraz tylko, skoro nawet Sulkovice Leg mają mieć "flow park" to zamiast sesji "online" żądam formuły Hyde Parku w to miejsce. To zupełnie bezpłatna inwestycja w naszą wspólną "future" bez Zaka i świty. Zapewniam, że będą to najlepiej wydane djengi w gminie Andrychov w ciągu ostatnich 12 years.

oshin22, 28.01.2022 14:58

Hmm... a w którymż to szacownym miejscu S-c stanie to CUDO? p. redaktor?? Wiecie? Chętnie też bym zobaczył, kosztorys bo kwota jak na "statyczne drabinki" wydaje się niebotyczna.

Zakolog, 28.01.2022 11:29

Ja również nie wiem co to jest flow park, a co gorsze pani redaktor Edyta też nie wie. Ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciężaru ciała nazywają się kalistenika i ta nazwa funkcjonuje już od ponad kilku tysięcy lat. Dlatego mam wątpliwości czy Tomuś z radnymi wiedzą, co naprawdę mają budować.