reklama
reklama

Powstaje nowa droga. Dokąd można nią będzie dojechać?

Gospodarka, Wiadomości, 26.01.2022 15:45, eł

W planach jest także budowa ronda.

Powstaje nowa droga. Dokąd można nią będzie dojechać?

Mimo ciągle zimowej aury, pełną parą idą prace przygotowawcze do budowy nowej drogi w Wadowicach. Chodzi o nowy odcinek ulicy Spółdzielców, który połączy ją z aleją Matki Bożej Fatimskiej. Na ich skrzyżowaniu powstanie rondo. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed końcem tego roku.

To inwestycja, która powinna usprawnić ruch kołowy w obrębie Wadowic i rozładować część korków. Ulica Spółdzielców stanowi obecnie wyłącznie dojazd do trzynastu domów, kończący się łąką. Jednak jeszcze w tym roku się to zmieni. Już ruszyły prace ziemne związane z budową nowego odcinka tej ulicy, który połączy ją z aleją Matki Bożej Fatimskiej przy jej skrzyżowaniu z Poprzeczną.

U zbiegu tych trzech dróg powstanie rondo o średnicy zewnętrznej 22 m. Sama wyspa środkowa ma mieć średnicę 8 m, a otoczy ją jezdnia o szerokości 7 m z chodnikami szerokimi na 2-3 m. Sama ulica Spółdzielców po przebudowie i rozbudowie ma mieć szerokość 5 m, chodnik po prawej stronie, a po lewej dróżkę pieszo-rowerową. Realizacja inwestycji wiąże się z rozbiórką kilku obiektów, w tym garaży i budynku handlowo-usługowego. Został też wyburzony niezamieszkany dom przy alei Matki Bożej Fatimskiej.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy