reklama

Wędrujące kasy na szlakach turystycznych

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.01.2022 09:05, eł

Nowość w Babiogórskim Parku Narodowym.

Wędrujące kasy na szlakach turystycznych

Obecne warunki w górach nie sprzyjają mniej zaawansowanym turystom, toteż lepiej nie wybierać się na Babią Górę, jeśli nie mamy dużego doświadczenia w zimowych wyprawach. Gdy jednak sytuacja się poprawi, na Diablak znów wyruszą rzesze turystów. Z myślą o nich już teraz wprowadzono Mobilne Punkty Sprzedaży biletów wstępu na teren Babiogórskiego Parku Narodowego.

Oznacza to, że przed wejściem na szlak nie trzeba będzie w kolejce do kasy, bywa uciążliwe i męczące. Można śmiało minąć budkę i iść dalej, aż spotkamy pracownika Mobilnego Punktu Sprzedaży. Łatwo go rozpoznać po ubiorze z logotypem Babiogórskiego Parku Narodowego oraz napisem: „Obsługa ruchu turystycznego”, a także kasie fiskalnej i identyfikatorze. Co więcej, bynajmniej nie trzeba mieć przy sobie gotówki, by zapłacić mu za bilet. Pracownicy noszą ze sobą czytniki kart płatniczych.

Można ich spotkać przynajmniej od 7.00 do 15.00 na niebieskim i zielonym szlaku turystycznym oraz w okolicach Schroniska na Markowych Szczawinach. Jednodniowy bilet normalny kosztuje 7 zł, a ulgowy – 3,50 zł.


Foto: Babiogórski Park Narodowy/Gabriela Stopka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy