reklama

Tak będzie wyglądał most tymczasowy na ważnej trasie

, Gospodarka, Wiadomości, 19.01.2022 16:45, eł

Przejadą nim również ciężarówki.

Tak będzie wyglądał most tymczasowy na ważnej trasie

10 stycznia napisaliśmy, że na czas budowy nowego mostu łączącego Podolsze z Jankowicami powstanie jednak przeprawa tymczasowa. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie długo trzymał kierowców w niepewności, jaką decyzję podejmie w tej sprawie. Teraz wyjawił więcej szczegółów na ten temat.

Budowa nowego mostu nad Wisłą w Jankowicach jest od dawna koniecznością ze względu na zły stan istniejącego. A że znajduje się on w ciągu bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 781, sprawa stała się już bardzo pilna. Długo jednak nie było wiadomo, czy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie zdecyduje się wybudować na czas trwania inwestycji przeprawę tymczasową. Gdyby tego nie zrobił, kierowcy skazani byliby na wielokilometrowe objazdy.

Most tymczasowy będzie miał długość 280 metrów i szerokość około 12 metrów. Znajdzie się tuż obok istniejącej przeprawy, na trasie poprowadzonej równolegle do odcinka drogi wojewódzkiej, który zostanie wyłączony z użytkowania. Jego nośność wyniesie 40 ton, a zatem będą się nim mogły poruszać również samochody ciężarowe.

Jeśli zaś chodzi o właściwą przeprawę, ma być ona obiektem klasy I o szerokości ponad 12 metrów, z jednostronnym chodnikiem oraz ciągiem pieszo-rowerowym, powiązanym z istniejącą Wiślaną Trasą Rowerową.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy