reklama

Czy radni wysupłają dodatkowe środki na budowę dwóch hal sportowych?

Gospodarka, Wiadomości, 21.01.2022 14:40, eł

Bez tego nie ma szans na realizację inwestycji.

Czy radni wysupłają dodatkowe środki na budowę dwóch hal sportowych?

Jak już pisaliśmy, pod znakiem zapytania zawisła budowa hal sportowych przy dwu szkołach w powiecie wadowickim - liceum w Andrychowie oraz tak zwanym „mechaniku” w Wadowicach. Firmy, które wystartowały w kolejnym już przetargu na realizację tych inwestycji, zbyt drogo je wyceniły.

Najtańsze są oferty złożone przez firmę Grand Andrzej Grygiel z Korzennej w powiecie nowosądeckim, ale i tak przekraczają one o prawie 6 mln zł kwotę, którą władze powiatu zamierzają przeznaczyć na obydwa zadania. Zarząd brał pod uwagę opcję unieważnienia przetargu, ostatecznie jednak zapadła decyzja, by raczej poszukać większych środków na realizację inwestycji.

- Wykonawca został zobowiązany do dostarczenia dokumentów, na co ma czas do 28 stycznia. Jeżeli wszystko będzie w porządku, musimy zwołać nadzwyczajną sesję Rady Powiatu, w czasie której radni zdecydują, czy przyznać brakujące środki. Jeśli ich decyzja będzie pozytywna, podpiszemy umowę z wykonawcą – mówi wicestarosta Beata Smolec.

Najtańsza oferta na budowę hali przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (potocznie zwanego "mechanikiem") opiewa na kwotę 13,7 mln zł. Jeśli chodzi o obiekt przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie, najniższa cena to 15,8 mln zł. Władze powiatu zakładały, że budowa pierwszej z hal będzie kosztowała 11,7 mln zł, zaś drugiej niewiele więcej - 12 mln zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy