reklama
reklama

Będą nowe boiska przy dwóch szkołach

Gospodarka, Wiadomości, 18.01.2022 11:30, eł

Podpisane są już umowy na opracowanie projektów.

Będą nowe boiska przy dwóch szkołach

Choć to już trzecia dekada XXI wieku, w naszym regionie wciąż istnieją szkolne boiska z nawierzchnią asfaltową czy betonową. Powoli jednak się to zmienia. W gminie Wadowice niedługo kolejne placówki doczekają się obiektów sportowych na miarę tego stulecia.

Zostały już podpisane umowy na wykonanie projektów technicznych nowych boisk przy Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 4 w Wadowicach. Przy pierwszej z nich, znajdującej się na osiedlu Pod Skarpą, powstanie boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową, wyposażone w bramki, kosze i siatkę.

Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach odnowiony zostanie cały kompleks sportowy. Tam również znajdzie się boisko wielofunkcyjne, ale prócz tego również Orlik z nawierzchnią z syntetycznej trawy bezzasypowej, nowa bieżnia do biegów na 100 metrów, skocznia do skoku w dal, a na dokładkę lepszy od dotychczasowego plac zabaw.

Wszystkie nowe boiska będą oświetlone, aby można było z nich korzystać również po zmierzchu. - Projektowanie i załatwianie wszelkich pozwoleń budowlanych potrwa przez najbliższe trzy miesiące. Później, jak zawsze, będziemy walczyć o środki zewnętrzne na realizację inwestycji – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy