reklama
reklama

Ikona św. Rodziny jest już w powiecie suskim. Później dotrze do wadowickiego [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Wiadomości, 27.01.2022 11:35, eł

W każdej parafii odbywają się przy niej spotkania modlitewne.

Ikona św. Rodziny jest już w powiecie suskim. Później dotrze do wadowickiego [AKTUALIZACJA]

W ubiegłym miesiącu w archidiecezji krakowskiej rozpoczęła się peregrynacja ikony Świętej Rodziny. Jest to wydarzenie o charakterze modlitewnym, adresowane do rodzin zamieszkujących wszystkie parafie. Potrwa ono pół roku. Obecnie ikona jest w powiecie suskim. Wczoraj przyjechała do Osielca, a dziś powędruje do Bystrej Podhalańskiej. Wcześniej była już w Makowie Podhalańskim, Zawoi i Skawicy.

Peregrynacja to przede wszystkim okazja do wspólnej modlitwy oraz czas radosnego dziękczynienia dla małżeństw i rodzin. W jej trakcie ikona Świętej Rodziny wędruje po całej archidiecezji. Podczas jej wizyty w każdej parafii organizowane są czuwania modlitewne dla wiernych. Dzisiaj (27 stycznia) trwają one w Osielcu. Od rana w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Apostołów Filipa i Jakuba mieszkańcy poszczególnych osiedli modlą się przy ikonie.

O 16.00 obraz pojedzie w samochodzie-kaplicy do Bystrej Podhalańskiej. Już o 15.40 w tamtejszym kościele rozpocznie się nabożeństwo oczekiwania, po którym wierni wyjdą przed budynek, by powitać ikonę. Następnie zebrani utworzą procesję i wrócą do świątyni. O 17.00 odprawiona zostanie eucharystia na rozpoczęcie peregrynacji z udziałem ks. biskupa Janusza Mastalskiego. Jutro (28 stycznia) przewidziane jest czuwanie przy ikonie, które potrwa od 8.00 do 15.00. Następnie uda się ona do Łętowni, a stamtąd do Jordanowa. Później opuści powiat suski, by powrócić do niego 21 lutego. Przyjedzie wówczas do Budzowa. W powiecie wadowickim pojawi się 28 lutego. Tego dnia ikona zawita do Mucharza, a 1 marca odwiedzi parafię św. Piotra Apostoła w Wadowicach.


Foto: OSP w Osielcu

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 28.01.2022 16:08

Czy ikona ma ubraną maseczkę ?

cath, 27.01.2022 23:20

Chodzi mi o te szmatki na sznurkach , które „ zdobiły” nasze drogi w czasie ostatniej peregrynacji…

FeelFree, 27.01.2022 17:26

@cath: "W Tybecie mówią, że żebrak, który nas prosi o wsparcie, czy schorowana staruszka potrzebująca pomocy mogą być Buddą w przebraniu, stającym na naszej drodze, żeby obudzić w nas współczucie i doprowadzić do przemiany duchowej." [Zeruya Shalev] Mąż i żona

cath, 27.01.2022 16:10

Znowu będzie się można poczuć jak w Tybecie?