reklama

Od 4 września takie autobusy będą kursować na trasie Andrychów-Wadowice

Gospodarka, Wiadomości, 31.08.2023 11:00, eł

Wiadomo już, jak będą wyglądały.

Od 4 września takie autobusy będą kursować na trasie Andrychów-Wadowice

Władze gminy Andrychów zapowiadały, że międzygminna komunikacja publiczna na trasie Andrychów – Wadowice zagwarantuje pasażerom komfortową jazdę dużymi, wygodnymi autobusami. Już wiadomo, jak te pojazdy będą wyglądały.

To przestronne autobusy typu miejskiego z automatycznie otwieranymi drzwiami i dużą ilością miejsc, a także możliwością przewożenia wózków dziecięcych czy inwalidzkich, o czym do tej pory można były tylko pomarzyć na tej trasie. Firma Bus Janiso, która przez długie lata była na niej monopolistą, przewoziła pasażerów małymi, ciasnymi busami. Właściwie jeszcze przewozi, ale tylko do końca czwartku, 31 sierpnia. Przewoźnik postanowił bowiem zrezygnować z dalszego wykonywania przewozów, gdy jasne się stało, że będzie miał konkurencję... Tym samym postawił wiele osób w bardzo trudnej sytuacji, gdyż komunikacja autobusowa, którą postanowił uruchomić samorząd Andrychowa we współpracy z władzami Wadowic, rusza dopiero 4 września, czyli w najbliższy poniedziałek.

Autobus będzie się zatrzymywał na 18 przystankach. Ostatnim i pierwszym w Wadowicach będzie dworzec autobusowy, który tymczasowo działa na ul. Fabrycznej, ale za kilka tygodni ma wrócić na swoje stałe miejsce przy ul. Piłsudskiego. Jak twierdzi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, trwają tam ostatnie prace i odbiory nowego obiektu z parkingiem dla samochodów i rowerów oraz stanowiskami dla autobusów. W Andrychowie początkowym i końcowym przystankiem będzie ten przy ul. 1 Maja.

Poniżej podajemy rozkład jazdy na trasie Andrychów – Wadowice w ostatecznej wersji, po poprawkach wprowadzonych na wniosek pasażerów.

Kursy oznaczone D i D6 kursują od poniedziałku do soboty, a D6 - tylko w soboty.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 31.08.2023 13:43

Nareszcie będzie normalny autobus a nie te rozlatujące się i śmierdzące kibitki.

dybalandrzej, 31.08.2023 12:49

oznaczenie D6 kursuje od poniedziałku do soboty D od poniedziałku do piątku

Gość,, , 31.08.2023 10:53

Masz wyraźnie napisane, że D6 kursuje tylko w soboty a D od poniedziałku do soboty. Jednego oznaczenia trudno ci zrozumieć?

slawek.n, 31.08.2023 10:24

D6 kursuje tylko w soboty, czy od poniedziałku do soboty?