reklama

Nowe pokrycie na... połowie dachu

, Gospodarka, Wiadomości, 24.10.2021 10:55, eł

Taki niekompletny remont.

Nowe pokrycie na... połowie dachu

Dziewiętnastowieczny budynek dawnego dworca kolejowego w Makowie Podhalańskim, bliźniaczo podobny do tego w Brzeźnicy, powoli odzyskuje dawny blask. Teraz doczekał się remontu konstrukcji dachu i nowego pokrycia na jednej jego połowie – tej, która przeciekała i pilnie wymagała usunięcia nieszczelności.

Druga część musi poczekać na swoją kolej, która nadejdzie w kolejnych latach. Budynek dworca jest obecnie własnością gminy. Pierwsze remonty po przejęciu go od PKP przeszedł w 2015 roku, gdy w obiekcie miał powstać dom pobytu dziennego dla osób starszych, dofinansowany z rządowego programu Senior-Wigor. Wtedy gruntownie zmodernizowano i przebudowano wnętrza całego parteru, odnowiono też ściany zewnętrzne, jednak również tylko w dolnej części dworcowego budynku.


Foto: UM w Makowie Podhalańskim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy