reklama
reklama

Jest kandydat na nowego starostę oświęcimskiego

Polityka, Wiadomości, 20.10.2021 09:30, eł

To 45-letni radny powiatowy z Platformy Obywatelskiej.

Jest kandydat na nowego starostę oświęcimskiego

Reprezentujący Platformę Obywatelską Andrzej Skrzypiński został oficjalnym kandydatem na starostę oświęcimskiego. Rekomendowała go na to stanowisko rządząca powiatem koalicja: Platforma Obywatelska. Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu.

Wybór nowego starosty stał się konieczny po niedawnej śmierci Marcina Niedzieli. Nominowany na jego następcę Andrzej Skrzypiński jest osobą doskonale znaną w powiecie oświęcimskim, aczkolwiek głównie w jego północnej części. W latach 2002-2010 był burmistrzem Chełmka, później został radnym powiatowym. Od początku tej kadencji jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Prócz tego Andrzej Skrzypiński piastował funkcję prezesa KS Chełmek, stał na czele zarządu Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej w Oświęcimiu, był też członkiem rady nadzorczej Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmku. Aktualnie jest prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Oświęcimiu. Ma 45 lat. Jego żona Anna pracuje w Muzeum Auschwitz. Jest jednym z wicedyrektorów tej placówki.

Jako osoba, której 15 radnych powierzyło tę funkcję, czuję wielką odpowiedzialność, co jest związane z dotychczasową działalnością mojego poprzednika, starosty Marcina Niedzieli. Będę starał się dorównać mu sposobem pełnienia tej funkcji. Nikt nie planował tego wydarzenia, w zasadzie smutnego, z którym dziś musimy się zmierzyć. Świętej pamięci Marcin Niedziela był człowiekiem kompromisu i wysokiej kultury – powiedział Andrzej Skrzypiński, gdy został rekomendowany na nowego starostę. Ostateczna decyzja w tej sprawie nastąpi jednak dopiero 25 października, podczas sesji Rady Powiatu. Wtedy odbędzie się wybór starosty.


Foto: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy