reklama

Masz złom i nie wiesz, co z nim zrobić? Oni to wiedzą!

MAGAZYN, Wiadomości, 19.10.2021 11:05, eł

Druhowie zbierają metalowe graty, by zdobyć pieniądze na niezbędny sprzęt.

Masz złom i nie wiesz, co z nim zrobić? Oni to wiedzą!

Od początku października druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Frydrychowicach jeżdżą wszędzie tam, gdzie ktoś im zgłosi, że ma złom do oddania. Właściwie zaczęli zbiórkę nawet wcześniej.

Wzorem kolegów z innych jednostek w okolicy, druhowie z frydrychowickiej OSP postanowili zbierać złom, by za pieniądze z jego sprzedaży uzupełnić braki w sprzęcie ratowniczo-gaśniczym i kupić środki ochrony indywidualnej. Podobne akcje prowadzili wcześniej strażacy między innymi z Zagórnika i Inwałdu. W obu przypadkach spotkały się one ze sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Nie inaczej jest teraz, gdy zbiórką złomu zajęli się druhowie z Frydrychowic. Choć akcję zamierzali rozpocząć 1 października, okazało się, że jest potrzeba, by ruszyć z nią wcześniej. Strażacy nadal jej nie zakończyli. Odwieźli do punktu skupu kolejną partię złomu i czekają na dalsze zgłoszenia od mieszkańców Frydrychowic i okolicznych miejscowości.

Każdy, kto jeszcze ma żelastwo do oddania, może się w każdej chwili z nimi skontaktować pod nr tel. 501 124 463 lub 788 349 228. Wystarczy nawet wysłać SMS, podając w nim adres odbioru gratów. - Przyjmiemy każdy rodzaj złomu i odbierzemy go bezpośrednio z posesji – zapewniają druhowie.


Foto: OSP Frydrychowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy