reklama
reklama

Kontrowersyjny temat powraca. Ojciec burmistrza ma być upamiętniony w nazwie ronda

Polityka, Wiadomości, 18.10.2021 17:35, eł
Czy sprawa znów wywoła falę animozji?
Kontrowersyjny temat powraca. Ojciec burmistrza ma być upamiętniony w nazwie ronda

Rok temu pojawił się pomysł, by jednemu z odcinków obwodnicy Kęt nadać nazwę ulicy Jana Klęczara, wieloletniego radnego powiatowego i pierwszego prezesa kęckich wodociągów. Zapewne ta propozycja nie wzbudziłaby szczególnych emocji, gdyby nie fakt, że Jan Klęczar był też ojcem aktualnego burmistrza miasta. Z powodu narosłych wokół niej kontrowersji, inicjatywa szybko upadła. Teraz powraca w trochę innej formie.

Przed niespełna rokiem zawiązała się w Kętach grupa inicjatywna, która złożyła na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętach wniosek o upamiętnienie nieżyjącego Jana Klęczara w nazwie nowo wybudowanego odcinka obwodnicy miasta. Jak argumentowali jej przedstawiciele, jest na to dobry czas, ponieważ w 2021 roku przypada dziesiąta rocznica śmierci tego znanego kęckiego samorządowca. Pomysł wzbudził jednak sporo kontrowersji, zaraz też pojawiły się inne propozycje nazw dla nowej części obwodnicy.

Rozżalony narosłymi wokół sprawy animozjami, burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar zaapelował do grupy inicjatywnej, by wycofała wniosek o nadanie ulicy imienia jego ojca. „Wszystkim radnym, gotowym poprzeć tę inicjatywę serdecznie dziękuję i apeluję, by nazwali tę drogę tak, jak zażyczą sobie jej mieszkańcy. Ustawodawca nie dał im administracyjnego prawa, by mieli wpływ na tę nazwę. Ja nie roszczę sobie prawa, by ich tego wpływu pozbawić” - napisał wówczas burmistrz na swoim facebookowym profilu.

Jak się jednak okazuje, pomysł upamiętnienia Jana Klęczara powrócił. Tyle tylko, że tym razem w nazwie nie ulicy, lecz ronda. Takiego, które dopiero ma powstać. Znajdzie się ono u zbiegu ulic Sobieskiego i Młodzieży Polskiej.

Jest już gotowy projekt uchwały w tej sprawie, który ma być poddany pod głosowania na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kętach, zaplanowanej na piątek (22 października). Jeden z punktów porządku obrad poświęcony jest tematowi nadania nazw pięciu rondom w gminie - czterem już istniejącym i właśnie temu jednemu, którego jeszcze nie ma. Pozostałe mają nosić nazwy: Piekarzy, Bielańskie, Piastów i Henryka Dołkowskiego, dawnego burmistrza Kęt, najbardziej znanego jednak z wyhodowania ponad 100 nowych odmian ziemniaków.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 19.10.2021 07:47

Co ciekawe, że żaden z Ojców Niepodległości nie jest w Kętach upamiętniony.