reklama
reklama

Czarny protest w policji. W naszym regionie też protestują

Na sygnale, Wiadomości, 18.10.2021 12:35, red
Protest także w komendzie w Wadowicach oraz w komisariatach w Andrychowie i Kalwarii.
Czarny protest w policji. W naszym regionie też protestują

Od kilku dni protestują pracownicy cywilni policji. To osoby, które odpowiedzialne są za całą administrację w komendach i komisariatach. Pracują w działach administracji, w biurach. W powiecie wadowickim w komendzie w Wadowicach oraz w komisariatach w Andrychowie i Kalwarii Zebrzydowskiej dotyczy to ok. 30 osób, a w całym kraju – kilku tysięcy osób. Postanowili się zjednoczyć i zaprotestować przeciwko temu, jak traktuje ich rząd.

A fakty są takie, że pracownicy cywilni policji są pomijani przy podwyżkach. - W naszej pracy zarobki na poziomie 2400 zł to jest dziś normalność. Ministerstwo o nas zupełnie nie pamięta, pomija nas przy podwyżkach – mówi nam jeden z pracowników.

Czarny protest na razie nie powoduje komplikacji w działalności policji. Ograniczenia się do pisania listów i petycji o podwyżki dla pracowników cywilnych policji do ministra czy premiera. Pracownicy przychodzą do pracy ubrani na czarno i rozwieszają plakaty w swoich miejscach pracy. Niewiele z tego wynika. Rząd jakby udawał, że problemu nie ma.

Jeśli rząd nadal będzie bagatelizował protest, związkowcy zapowiadają zaostrzenie protestu, a to już może spowodować poważne utrudnienia w sprawnym działaniu policji. Pracownicy cywilni stanowią około 20 proc. wszystkich osób, które zatrudnia polska policja.

czarny protest policja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 18.10.2021 17:07

krótka piłka nasi jeszcze policjanci, stanąć po stronie narodu

tomekx, 18.10.2021 14:02

O czyżby się pieniążki skończyły w kasie państwa?