reklama
reklama

Wywiad z 12-letnią Zuzanną, która schudła 13 kg w Naturhouse Andrychów

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 24.10.2021 08:30,
Problem nadwagi oraz otyłości jest coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży. Brak profilaktyki oraz odpowiedniej reakcji ze strony rodziców prowadzą do zaburzeń zdrowotnych. W wielu przypadkach pomocna okazuję się dopiero konsultacja u dietetyka.
Wywiad z 12-letnią Zuzanną, która schudła 13 kg w Naturhouse Andrychów

Co spowodowało, że podjęła Pani decyzję o rozpoczęciu przez Zuzannę kuracji w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Andrychowie?

Mama: Moja córka sama podjęła decyzję o odchudzaniu. To jak wcześniej nie przywiązywała wagi do swojego wyglądu, tak w wieku 11 lat kiedy stała się nastolatką postanowiła zmienić nawyki żywieniowe. Zdała sobie sprawę, że im wcześniej to zrobi tym lepiej. Moim rodzicielskim obowiązkiem było jej w tym pomóc. Postanowiłam umówić się na wizytę do Centrum Dietetycznego Naturhouse w Andrychowie. Bardzo zależało mi na tym, aby osoba która obejmie pieczę nad Zuzanną była kompetentna, rzetelna i miała odpowiednie podejście do pacjenta. Dzisiaj z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że podjęłam dobrą decyzję.

Zuzanna czy pamiętasz pierwszą wizytę w Naturhouse?

Tak, pamiętam bardzo dobrze. Byłam troszkę zdenerwowana ale i dumna z siebie, że podjęłam taką decyzję. Pierwsza wizyta w Naturhouse Andrychów upłynęła w miłej atmosferze. Czułam się jak w szkole, bo musiałam odpowiedzieć na wiele pytań. Kiedy pani dietetyk zapytała czy jestem pewna swojej decyzji, odpowiedziałam, że tak.

Czy wdrożenie diety było trudne?

Nie, ponieważ byłam bardzo pozytywnie nastawiona. Wiedziałam, że jeżeli będę się starała i stosowała do zaleceń dietetyk -pani Kasi to osiągnę wspaniałe rezultaty. Dzisiaj jestem z siebie dumna, bo tak się właśnie stało. Duża w tym zasługa mojej rodziny, która trzymała za mnie kciuki.

Zuzanna co dla Ciebie było największym zaskoczeniem podczas stosowania diety?

Najbardziej zaskoczyło mnie to, że waga szybko spadała. Tego się nie spodziewałam. Myślałam, że to będzie bardzo powolny proces. Cotygdniowe spadki wagi jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że podjęłam dobrą decyzję.

Jak oceniasz jadłospisy, które miałaś w czasie kuracji?

Na początku była przerażona, ponieważ zakładałam, że niektóre potrawy nie będą mi smakowały. Przed rozpoczęciem kuracji jadłam bardzo mało owoców i warzyw, a w jadłospisach było ich sporo. Teraz jem ich dużo więcej- świeże, kiszone, marynowane.

Co było najtrudniejsze podczas stosowania diety?

Myślę, że na samym początku rezygnacja z picia słodkich napojów i przyzwyczajenie się do picia wody. Bywało ciężko w trakcie spotkań z rodziną, kiedy na stołach było mnóstwo różnych potraw, które bardzo lubiłam. W trakcie kuracji musiałam je mocno ograniczyć. Czasami miałam chwile załamania i sięgałam po niezdrowe przekąski. Jednak szybko wracałam do zdrowych nawyków.

Czy jesteście Panie zadowolone z osiągniętych wyników i efektów?

Mama: Jestem bardzo zadowolona z Zuzanny. Na pewno była to momentami ciężka praca ale efekt jest piorunujący. Naturouse Andrychów stanął na wysokości zadania i cel został osiągnięty. Wciąż nie mogę wyjść z podziwu jak ślicznie teraz wygląda, częściej się uśmiecha i jest pewniejsza siebie. Dzięki zaangażowaniu dietetyk Katarzyny Surmy, odpowiedniemu podejściu do pacjenta i motywowaniu do działania sprawiła, że dzisiaj Zuzanna nie przypomina już dziewczyny sprzed roku.

Zuzanna: Jestem zadowolona i dumna z siebie, że dałam radę. Chcę aby zdrowe nawyki żywieniowe towarzyszyły mi przez całe życie. Dziękuję mojej rodzinie, która mnie wspierała i trzymała kciuki. A pani Kasi jestem wdzięczna za każde dobre słowo, za to że razem ze mną cieszyła się z efektów bijąc brawo, za wspaniałą atmosferę podczas wizyt. Obiecuję, że efekt który osiągnęłam zostanie utrzymany.


Często rodzice dzieci mających problemy z wagą łudzą się, że wraz z dojrzewaniem ich pociechy wyrosną z nadprogramowych kilogramów. Niestety z otyłych dzieci wyrastają otyli dorośli. Najlepszym rozwiązaniem powinna być jak najszybsza reakcja ze strony rodziców. Dopasowanie odpowiedniej diety, pomocnej w unormowaniu wagi, nie jest jednak łatwym zadaniem. Kuracja odchudzająca musi bowiem uwzględniać dynamiczny proces wzrostu i rozwoju, który wymaga dostarczania wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby mógł on przebiegać prawidłowo. O poradę warto zatem poprosić dietetyka. Specjalista ustali dokładne przyczyny nadwagi, wskaże niewłaściwe przyzwyczajania i skomponuje jadłospis dopasowany do indywidualnych potrzeb.


Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek 11.00 -15.00

  • Wtorek 8.00 -16.00

  • Środa 11.00 -18.00

  • Czwartek 11.00 -18.00

  • Piątek 8.00 -12.00

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, metamorfoz naszych podopiecznych oraz organizujemy konkursy z fantastycznymi nagrodami:

NATURHOUSE ANDRYCHÓW - https://www.facebook.com/naturhouseandrychow/

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy