reklama
reklama

Burmistrz Kęt został szefem PSL w Małopolsce

Polityka, Wiadomości, 17.10.2021 18:11, red
Burmistrz Kęt pnie się po szczeblach politycznej kariery
Burmistrz Kęt został szefem PSL w Małopolsce

Duży polityczny awans dla burmistrza Kęt Krzysztofa Klęczara. Jak poinformował, decyzją Delegatów VI Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Małopolskiego został w niedzielę wybrany Prezesem PSL w Województwie Małopolskim. W głosowaniu zdobył 150 głosów, pokonując rolnika spod Miechowa Ryszarda Jędrucha, na którego oddano 29 głosów.

K. Klęczar zastąpił Andrzeja Kosiniaka-Kamysza, który sprawował tę funkcję od 11 lat. Podczas zjazdu Kosiniak został honorowym prezesem małopolskich struktur PSL.

To najważniejsza partyjna funkcja w Małopolsce.

Krzysztof Klęczar od dwóch kadencji (od 2014 roku) jest burmistrzem Kęt. Dwukrotnie wygrywał wybory startując z bezpartyjnego komitetu. Wcześniej był radnym Rady Miejskiej w Kętach. O stanowisko burmistrza może ubiegać się jeszcze raz, w wyborach 2023 roku. Wobec politycznej nominacji bardzo prawdopodobne jest, że wcześniej spróbuje swoich sił w wyborach parlamentarnych.

K. Klęczar znany jest z ostrej krytyki rządu PiS.

foto: facebook Krzysztofa Klęczara
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 19.10.2021 11:31

Po co oszczędzać pieniądze skoro ciągle je drukują. Tak samo jest z takimi ludźmi

z Kęt, 17.10.2021 20:45

Opierając się na dwóch przykładach ; gminny budżet i erozja boczna przy kładce do Kobiernic, nie mam wątpliwości, ten pan pasuje jak ulał do gromady polskich parlamentarzystów. Nie tylko tu w kraju, ale przede wszystkim w Brukseli.