reklama

Trzy pytania do burmistrza Andrychowa: rondo, podwyżki, remont szkoły

, Gospodarka, Wiadomości, 17.10.2021 14:20, DK / WB
W piątek (15.10) podczas ceremonii wręczenia nagród dla dyrektorów i nauczycieli, przeprowadziliśmy krótką rozmowę z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem.
Trzy pytania do burmistrza Andrychowa: rondo, podwyżki, remont szkoły

Burmistrza Andrychowa pytaliśmy o kilka palących problemów.

Co z nowym rondem przy Galerii Andrychów? Temat poruszaliśmy już w artykule: Otwarcie Galerii Andrychów już wkrótce, a co z rondem

- Galeria zostanie otwarta, bez względu na to kiedy zakończymy budowę drugiego ronda przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z ul. Biała Droga - mówi burmistrz.

W trakcie rozmowy poruszyliśmy również kwestię ogromnych podwyżek cen gazu a co za tym idzie kosztów ogrzewania. W tym wypadku mamy złe informacje.

- Podwyżki na pewno będą, jak duże?-tego nie wiem, ta kwestia leży w kompetencjach Urzędu Regulacji Energetyki. My dopłacamy jak na razie do ceny ciepła, jeżeli ceny poszybują w górę będziemy składać stosowne wnioski do URE - mówił burmistrz.

A co z remontem Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie?

- Ceny materiałów budowlanych poszybowały mocno, dlatego też wykonawca, który złożył nam ofertę nie jest w stanie zrobić termomodernizacji w cenie jak była podana. Budynek ten, jest ostatnim budynkiem wymagającym termomodernizacji, ale spokojnie. Remont będzie. Nowy parking również.

Zobaczcie naszą rozmowę

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 17.10.2021 20:24

@Archanioł Michał - To jest kolejna kosztowna ściema. Opiniowane nie będzie zakotwiczenie, tylko metoda naukowa (w geologii), pod wpływem której należ stworzyć sposób zakotwiczenia. Chodzi o uniknięcie odpowiedzialności za sprzedaż gruntu z wadami ukrytymi, czyli pospolite przeniesienie odpowiedzialności ze sprzedającego na kupującego. Jeśli badania geologiczne wykażą, iż koszty zabezpieczenia budowy potencjalnego budynku będą przewyższać akceptowany próg w tej inwestycji, to nowy właściciel tego gruntu przekona się o tym dopiero po jego zakupie. W warunkach przetargu precyzyjnie oddzielono kupującego grunt od inwestora, który ewentualnie na nim coś wybuduje.

Archanioł Michał, 17.10.2021 19:53

@Zakolog kto wg Ciebie będzie decydował czy zakotwiczenie w gruncie jest odpowiednie ? Który to taki geniusz u urzędzie powie: tak!. Gdzie ukrywał się ten geniusz geologii?? Sam Zdzisław? (no tak z innej beczki o przetargu na działki w strefie).

Zakolog, 17.10.2021 19:30

@beskidmaly - Błędnie postawiłeś pytanie badawcze. Nie każdy problem, tylko problemy stworzone geniuszem burmistrza Żaka i nie cieszą, tylko zadziwiają ! Poza tym ogólna teza się zgadza.

Archanioł Michał, 17.10.2021 19:29

https://www.doradzamy.to/artykuly/mniejszosciowy-wspolnik-moze-wiele poczytaj

Archanioł Michał, 17.10.2021 19:26

@beskidmały gdyby Tw Zdzisław vel Tomuś rzetelnie wypełniał swoje obowiązki problem z ciepłem mógł być zduszony w zarodku. Wiesz już to? Czytałeś? Urząd potyka się o własne zaniechania, błędy, itd itp. Tu nie ma miejsca na radość. Jest ROZPACZ. Marnotrawienia ogromnych pieniędzy!

beskidmaly, 17.10.2021 18:23

Zakolog tobie to pasuje kazdy problem z jakim sie urząd spotyka. Cieszyłes sie ze strefy , cieszyłes sie odpadami , teraz cieszysz sie ogrzewaniem. Jest z ciebie kawal "tfu" fajnego chłopa!

Zakolog, 17.10.2021 16:45

Pal licho rondo, najważniejsza jest rura za 1,5 bańki, dzięki której Gmina będzie miała luksusową możliwość dopłacania do ogrzewania galerii. Państwo radni spokojnie możecie sobie wpisać w grafik głosowań punkt – pożyczka dla AEC, jako stały element waszych decyzji.

Zakolog, 17.10.2021 16:20

@Skalpel, - Brak kompetencji jest najwyższym kryterium kwalifikacyjnym. Jeśli zatem jest niekompetentny to na pewno on zasiada w AEC.

Skalpel, 17.10.2021 14:40

Czy w radzie nadzorczej AEC zasiada były dyrektor szkoły w Radoczy? Znany w Wadowicach z niekompetencji podobnie jak prezes tej spółki z o.o.

Skalpel, 17.10.2021 14:40

Czy w radzie nadzorczej AEC zasiada były dyrektor szkoły w Radoczy? Znany w Wadowicach z niekompetencji podobnie jak prezes tej spółki z o.o.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 17.10.2021 14:07

Obawiam się, że korki za tej kadencji będą i to razem z inflacją

Skalpel, 17.10.2021 13:56

30 września nie był kilka miesięcy temu "Tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (decyzji ZRID) polegającej na budowie ronda został złożony dopiero niedawno. Do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wpłynął zaledwie kilka dni temu – 30 września." Obawiam się, że ronda za tej kadencji nie będzie.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 17.10.2021 13:50

NIE BĘDZIE RONDA !! - i co mi zrobicie ahhahahha