Nowe nazwy ulic w gminie Andrychów. Kto zmieni adres?

, Gospodarka, Wiadomości, 20.09.2018 13:20, PG
Nowe nazwy ulic w gminie Andrychów. Kto zmieni adres?

Magistrat przygotował na ostatnią w tej kadencji sesję Rady Miejskiej w Andrychowie propozycję nadania nazw niektórym małym uliczkom w Sułkowicach-Łęgu i Roczynach w gminie Andrychów.

Wiąże się to ze zmianą adresu dla około 55 posesji, zamieszkałych przez 172 osoby.

Ma to pomóc w poprawie sposobu znalezienia nieruchomości położonych niejednokrotnie nawet pół kilometra od głównego przebiegu istniejących ulic. Pozwoli też na precyzyjną lokalizację mieszkańców przez np. służby ratownicze.

Propozycje nazw ulic:

- dla drogi bocznej od ul. Turystycznej w Sułkowicach nadać nazwę ul. Wiosenna;

- dla drogi bocznej od ul. Słonecznej w Roczynach nadać nazwę ul. Sołecka;

- dla dróg bocznych od ul. Topolowej w Roczynach nadać nazwy ul. Akacjowa, ul. Jesionowa, ul. Leszczynowa, ul. Jarzębinowa, ul. Bukowa;

- dla dróg bocznych od ul. Wiedeńskiej w Roczynach nadać nazwy ul. Bursztynowa, ul. Diamentowa, ul. Kryształowa, ul. Szafirowa, ul. Rubinowa, ul. Turkusowa, ul. Szmaragdowa.


foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

`, 21.09.2018 10:57

"dudy-długopisa" .......... A sprawdzałeś Psikuta ile ustaw zawetował Duda a ile Bredzisław ??? Jak sprawdzisz to się dowiesz do kogo bardziej pasuje określenie "długopis"

`, 21.09.2018 10:22

Nic głupszego wyborco Totalnych nie mogłeś wymyślić ???

asquit, 21.09.2018 08:43

jak wygrają pisowcy to pewnie nie będzie problemu z nowymi nazwami.są już propozycje dla ulic: ul. Kaczyńskiego, Ofiar Smoleńska, ul. Antka Macierowicza i dudy-długopisa

specnarz, 21.09.2018 04:57

A widział ktoś jak wygląda sytuacja w Sułkowicach? Ulica Sadowa przeplata się z Mostową, na dodatek maja po kilka odnóg. Fragment Sadowej np wyrasta nie wiadomo dlaczego z Faustyny. Kurierzy dostają tam "kociokwiku".

cdn, 20.09.2018 20:30

Ciekawe czy mieszkańcy mieli coś do powiedzenia. Tylu wielkich bohaterów mamy do upamiętnienia - a tu takie beznamiętne nazwy. Przy tej Sołeckiej w Roczynach to mieszka chyba sołtys. Brawo.