reklama
reklama

Nowe altanki w Andrychowie, Wadowicach i innych miejscowościach

Gospodarka, Wiadomości, 09.02.2023 13:34, eł

Teoretycznie dla rowerzystów, ale mogą przydać się także pieszym.

Nowe altanki w Andrychowie, Wadowicach i innych miejscowościach

Współpraca czterech Lokalnych Grup Działania zaowocowała powstaniem w różnych miejscowościach altanek przeznaczonych dla rowerzystów. Na pewno jednak chętnie będą korzystać z nich nie tylko miłośnicy jednośladów.

Cztery Lokalne Grupy Działania połączyły siły i realizują razem projekt „Rowerowe podróże od Podbabiogórza przez Wadovianę, Dolinę Karpia do Doliny Soły", którego pierwszy etap właśnie się zakończył. W jego ramach powstało 36 altan przy trasach wykorzystywanych przez rowerzystów. Wszystkie wyposażone są w stoły, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz mapy z zaznaczonymi szlakami dla jednośladów. Drugi etap projektu będzie realizowany na terenie LGD Dolina Soły i będzie trochę inny niż ten pierwszy. Obejmuje bowiem wykonanie trzech pumptracków (torów do wyczynowej jazdy rowerem) i tylko dwóch altan.

Na obszarze LGD Wadoviana, czyli w powiecie wadowickim stanęło sześć drewnianych altanek, w których rowerzyści będą mogli zatrzymywać się na odpoczynek i posiłek. Dwie są zlokalizowane w Andrychowie (w sąsiedztwie basenu krytego i otwartego), po jednej można znaleźć przy remizach w Rzykach i Choczni, obok ścieżki rowerowej w Jaroszowicach-Zbywaczówce oraz na Dzwonku w Gorzeniu Dolnym.
Foto: LGD Wadowiana

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 11.02.2023 11:04

Polityk, naucz się pisać po polsku. Przyzwoity człowiek kupuje sobie mieszkanie za własne pieniądze. A ty widać jesteś zerem skoro tam mieszkasz.

jan paweł , 10.02.2023 11:38

"Altanki dla pijącej bezmózgowej młodzieży" Lepiej żeby dla nich coś zrobili niż dali matk0m albo rydzykowi

Polityk, 09.02.2023 19:27

Lepiej zrubcie takie jaskinie dla tych ufoludków z bloku Socjialnego na Batorego zyby mieli gdzie koczować a bloki dajcie przyzwoitym rodzinom / osobom jest sporo Rodzin z Andrychowa co od lat składali wnioski o te mieszkania do zomku i Urzędu Miasta co się z nimi stało dlaczego wiele rodzin normalnych w pierwszej kolejności nie otrzymali tych mieszkań tylko elfy z krainy ozz dlaczego taka uczciwość nas spotyka mieszkańców Andrychowa

Kola, 09.02.2023 17:07

Altanki dla pijącej bezmózgowej młodzieży.