reklama

Nowa droga połączy gminy w powiecie wadowickim ze Skawiną

, Gospodarka, Wiadomości, 11.08.2022 21:32, eł

Jej istnienie bardzo ułatwi życie wielu osób z naszego terenu.

Nowa droga połączy gminy w powiecie wadowickim ze Skawiną

Coraz bardziej przybliża się powstanie nowej drogi, która bardzo usprawni komunikację drogową w naszym regionie. Rozstrzygnięty został już przetarg na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla budowy trasy, która połączy drogę krajową nr 52 w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej z obwodnicą Skawiny.

Jej wlot na krajówkę ma znajdować się pomiędzy Brodami a Izdebnikiem. Wprawdzie istnieją drogi, którymi można przejechać z tych miejscowości do Skawiny, lecz są one wąskie i kręte. Powstanie nowego połączenia drogowego wielu osobom z powiatu wadowickiego usprawni dojazd do pracy czy na uczelnie. O jego budowę zabiegali jednak głównie mieszkańcy Skawiny. Jeden z nich, Łukasz Kusak na przełomie 2020 i 2021 roku przygotował petycję w tej sprawie, zebrał pod nią podpisy, a następnie przekazał ją marszałkowi województwa małopolskiego.

Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe dla nowej drogi ma wykonać firma Znak z Gdańska, która wyceniła to zadanie na ponad 790 tys. zł. - Teraz pozostaje tylko czekać na podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac projektowych. Trzymajmy więc kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia – mówi Łukasz Kusak.

Nowa droga docelowo ma zapewnić połączenie między Skawiną a Beskidzką Drogą Integracyjną, której budowa ma ruszyć w 2026 roku i potrwać 4 lata. BDI będzie stanowiła odcinek drogi ekspresowej S52, prowadzący od węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej do Głogoczowa.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy