reklama

Zwinęli łódkę, by popływać po stawie. Musicie to zobaczyć [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 10.08.2022 20:35, eł / DK

Kiedyś jednak można tam było legalnie spędzać czas na wodzie.

Zwinęli łódkę, by popływać po stawie. Musicie to zobaczyć [VIDEO]

Wiele osób z rozrzewnieniem wspomina czasy, gdy po stawie w andrychowskim Parku Miejskim można było popływać rowerem wodnym lub kajakiem. Ponad 20 lat temu było to jedną z głównych atrakcji miasta. Taka możliwość wróciła również w 2017 roku, niestety tylko na dwa sezony. Wczoraj (9 sierpnia) dwaj mężczyźni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i popływać łodzią po stawie, nie pytając nikogo o zgodę.

Kilka lat temu Urząd Miejski w Andrychowie zakupił kilka łódek i rowerów wodnych, aby zapewnić mieszkańcom trochę więcej atrakcji w sezonie wiosenno-letnim. Można było z tego sprzętu korzystać za niewielką opłatą, ale tylko w 2017 i 2018 roku. W kolejnym już nie, z prozaicznego powodu – zabrakło chętnego do prowadzenia wypożyczalni łódek i rowerów wodnych. I tak już zostało.

Mieszkańcy wciąż z rozrzewnieniem wspominają możliwość pływania po stawie. A niektórzy nawet tego próbują. Wczoraj po południu dwóch mężczyzn sforsowało ogrodzenie posesji znajdującej się na terenie Parku Miejskiego, przerzuciło łódkę przez bramę i zwodowało ją na stawie. A potem beztrosko zaczęło nią pływać.

Od razu ktoś zawiadomił o tym policję. - W związku z tym zgłoszeniem mundurowi wylegitymowali dwóch 35-latków, byli to mieszkańcy gminy Andrychów, obydwaj nietrzeźwi. Przyznali się, że na łódce, należącej - jak się później okazało - do Urzędu Miejskiego, przepłynęli staw. Sprawą zajmują się policjanci z zespołu do spraw wykroczeń w Andrychowie – informuje aspirant Agnieszka Petek, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Jeśli Urząd Miejski, jako pokrzywdzony, złoży zawiadomienie w tej sprawie (a od Krzysztofa Tokarza, komendanta Straży Miejskiej w Andrychowie wiemy, że tak będzie), 35-latkowie będą odpowiadać za samowolne użycie cudzej rzeczy ruchomej, za co grozi kara grzywny lub nagany.

Zobaczcie nagranie w monitoringu:
Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 12.08.2022 23:09

No właśnie, w swym polokoktowym stanie nasz bochater myślał sobie , że jak rozpendoli wszystko to łódki POWRÓCĄ no i mu zarosło. @Zakolog jak myślisz, skoro już wtedy nasze rozwiązanie zagadnienia tak wygląda ! To jak silne potwierdzenie JEST! Mam nadzieję, że jak Kolega będzie kroił kolejny artykuł do tych czasopism uwzględni współautora :).

Archanioł Michał, 12.08.2022 22:54

https://www.mamnewsa.pl/wiadomosci/kaczki-juz-tylko-na-zdjeciach-na-staw-wracaja-kajaki

Benq22, 12.08.2022 19:53

Czyli po raz kolejny nieudolnie wydane nasze pieniądze przeznaczone na zakup łódek i rowerków, które porzucone za ogrodzeniem niszczeją

Benq22, 12.08.2022 19:53

Czyli po raz kolejny nieudolnie wydane nasze pieniądze przeznaczone na zakup łódek i rowerków, które porzucone za ogrodzeniem niszczeją

FeelFree, 11.08.2022 19:21

Pewnego dnia ojciec z synem wybrali się na targ do miasta. Ojciec wsiadł na osła, a syn szedł obok niego. Szli przez pustynię. Gdy weszli do miasta, słyszeli, jak ludzie mówili: „Patrzcie, jaki ojciec? Syn idzie, a on jedzie sobie na ośle”. Ojciec zsiadł z osła i na osła wsiadł syn. I wtedy słyszeli, jak inni ludzie mówili: ”Patrzcie, jaki syn? Ojciec idzie, a on jedzie sobie na ośle”. Wtedy syn zsiadł z osła i prowadził go za sobą. I zobaczyli to inni ludzie i powiedzieli: ”Patrzcie, jacy głupcy? Mają osła i nie jadą na nim, tylko prowadzą go za sobą”. Wtedy ojciec z synem wzięli osła i zaczęli go nieść. Zobaczyli to inni ludzie i powiedzieli: „Patrzcie, jacy głupcy? Mają osła i nie jadą na nim, tylko go niosą”. Ojciec z synem postawili osła na ziemi, po czym wsiedli na niego razem i ruszyli. Zobaczyli to obrońcy praw zwierząt i powiedzieli: „Co za głupcy? We dwóch jadą na ośle. Zamęczą osła. Trzeba coś zrobić, żeby pomóc temu biednemu zwierzęciu". I gdybym chciał się przypodobać wszystkim ludziom, to bym chyba zwariował.... Najlepszą metodą rozwijania naszej inteligencji praktycznej jest zasięganie informacji od innych osób, nawet wtedy, gdy wydają nam się tępi, nudni i wiedzeni błędnymi mapami rzeczywistości. Albowiem moglibyśmy być znacznie mniej głupi, gdybyśmy nie pomijali sygnałów, które nie pasują do naszych ulubionych map rzeczywistości. [Robert Anton Wilson]

FeelFree, 11.08.2022 19:19

Przepraszam wszystkich, nie wytrzymam... opowiastka.

Zibi33, 11.08.2022 16:22

Nikt nie wspomina z sentymentem to narracja nawiedzonego pismaka żeby co ? Tłumaczyć zdewastowanie stawu przez ekipę Żaka cały syf zaczął się robić ze stawem gdy wsadzili tam swoje łapy przez lata ten mały ekosystem radził sobie sam

Mgr Ahrańczyk, 11.08.2022 12:15

Urzędzie pokrzywdzony! Nie płacz nad stawem zbrukanym i łódką zwodowaną! Uraduj gabinety swe! Albowiem za garść srebrników na dziadku z wypożyczalni łódek zaoszczędzonych zagraniczne obiady obfitszymi być mogły!

aniol363, 11.08.2022 09:41

Hah. Tą wypowiedzią a w szczególności końcowym fragmentem potwierdziłeś tylko to co wcześniej napisałem i że się nie myliłem ! Amen

Jan_Korba, 11.08.2022 09:14

@aniol363 żaden konfident tylko zwykły obywatel, który ma prawo do spokojnego życia, a nie do przemykania ulicami, bo pan patol idzie i "żondzi" w mieście. Podejrzewam, że rozmawiam z młodym smarkiem, który ma gdzieś spokój i porządek w mieście. Ani to szkół nie pokończyło, ani żadnej pracy nie ma. Widzę świetlaną przyszłość przed tobą, pod Lidlem, gdzie będziesz żebrał złotóweczkę do taniego winiacza. Ciekawe wtedy też wszyscy to też będą kapusie, kable i złodzieje, bo się dorobili uczciwą pracą a ciebie okradli. I będę się z ciebie śmiał, gdy będziesz leżał w rowie oszczany po uszy jak ostatni ludzki odpadek. Informuję cię, że zgłaszam twoje posty jako obrazę, następnie do sprawy z powództwa cywilnego poproszę admina tego portalu o ustalenie twojego IP. Potem w sądzie poleci z górki, jakiś wyrok, zadośćuczynienie i komornik u ciebie, żeby zedrzeć z ciebie ostatnią złotówkę. Baw się dobrze. Nara.

aniol363, 11.08.2022 08:05

jan_korba . Typowy ormowski czerwony komunistyczny konfident. Śmierdzisz kablem na kilometr. Flegma i but ci na ryło !

Jan_Korba, 11.08.2022 07:41

@aniol363 oczywiście bo to dobre chłopaki były, mało pili i zawsze mówili dzień dobry. Od kiedy w mieście rządzą podpite sebixy? Walić ich do pierdla, niech poczują jak smakuje Sztum. Tobie ha tfu w pysk za pochwałę patologii.

aniol363, 10.08.2022 21:35

Oczywiście jakiś kaban ormowski musiał zakablować... Tfu ci pysk !!

Koniczynka, 10.08.2022 21:31

Brawo dla pijaczków. Może władza w Andrychowie przypomni sobie o tym, że jest piękny staw w Parku miejskim okropnie zaniedbany od kilku lat!!!!!! Pora przywrócić kajaki.