reklama
reklama

Mimo wielu trudności szkoła zostanie rozbudowana

Gospodarka, Wiadomości, 11.08.2022 09:00, eł

Inwestycja będzie rozłożona na dwa lata.

Mimo wielu trudności szkoła zostanie rozbudowana

W Zawadce szykuje się duża inwestycja. Gmina Wadowice dostanie blisko 1,4 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na rozbudowę Szkoły Podstawowej w tej miejscowości. Prace rozpoczną się w tym roku i będą kontynuowane w kolejnym.

Jak relacjonuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, historia starań o rozbudowę tej podstawówki obfitowała w trudne momenty. Trzeba było dużo samozaparcia i uporu, by pokonać wszystkie przeszkody. Najpierw starosta wadowicki odmówił zatwierdzenia projektu tej inwestycji, a w związku z tym również udzielenia pozwolenia na budowę.

Włodarz Wadowic zaskarżył jego decyzję do wojewody małopolskiego, co okazało się słusznym posunięciem. - Wyszło na jaw, że mieliśmy rację. Wojewoda uchylił zaskarżoną decyzję w całości, a ponadto orzekł o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę – podkreśla Bartosz Kaliński.

Ale żeby móc ruszyć z inwestycją wycenioną na ponad 7 mln zł, trzeba było jeszcze pozyskać dofinansowanie. Nie udało się zdobyć dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, więc włodarz Wadowic uderzył gdzie indziej. Postanowił aplikować o pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa.

- No i proszę, udało się. Przyznana kwota 1 376 223,50 zł stanowi 50 % środków przeznaczonych w budżecie gminy na realizację zadania w tym roku. Oczywiście w przyszłym będziemy aplikować o dodatkowe pieniądze, w końcu całkiem dobrze nam to idzie – z dumą podkreśla burmistrz.

Jak informuje, po zakończeniu rozbudowy uczniowie szkoły w Zawadce będą mieli stołówkę, świetlicę oraz salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy