reklama
reklama

Nad Wisłą powstaje olbrzymi most tymczasowy

Gospodarka, Wiadomości, 19.04.2024 07:43, eł
Zdawało się, że inwestycja nigdy się nie rozpocznie, ale w końcu ruszyła.
Nad Wisłą powstaje olbrzymi most tymczasowy

Minęło już półtora roku od rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę mostu nad Wisłą, łączącego Podolsze z Jankowicami. Jednak dopiero cztery miesiące ruszyły prace w terenie. Wykonawca rozpoczął wówczas pewne roboty przygotowawcze, ale niewiele więcej mógł wtedy zrobić. Wciąż bowiem brakowało dla tej inwestycji pozwolenia na budowę...

W końcu jednak zostało ono wydane i w lutym wykonawca (spółka Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej) rozpoczęła budowę mostu tymczasowego, który ma służyć użytkownikom drogi wojewódzkiej nr 781, dopóki stała przeprawa nie będzie gotowa. Dzięki niemu realizacja inwestycji nie spowoduje utrudnień dla kierowców. Gdyby Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nie zdecydował się wybudować mostu tymczasowego, byliby skazani na bardzo długie objazdy. Musieliby nadkładać po kilkadziesiąt kilometrów, by przedostać się na drugą stronę Wisły inną przeprawą.

Most tymczasowy będzie naprawdę solidny, o nośności 40 ton, a zatem przeznaczony również dla samochodów ciężarowych. Jego długość wynosi 280 metrów, a szerokość około 12 metrów. Znajduje się tuż obok starej przeprawy, którą czeka rozbiórka. W jej miejscu powstanie zupełnie nowy most. Powinien być on gotowy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Gruntowna przebudowa przeprawy nad Wisłą w Jankowicach to inwestycja potrzebna nie tylko mieszkańcom najbliższych miejscowości. Prowadzi nią bowiem ważna trasa łącząca powiaty żywiecki, wadowicki, oświęcimski i chrzanowski - droga wojewódzka nr 781. Codziennie podróżują nią rzesze mieszkańców naszego regionu, a także ogromne ilości turystów.


Foto: Maciej Masialski

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy