reklama
reklama

Wiatr zerwał dach. Rodziny nie stać na jego odbudowę

MAGAZYN, Wiadomości, 18.04.2024 12:06, eł
Justyna i Rafał mają pięcioro dzieci i niewiele pieniędzy.
Wiatr zerwał dach. Rodziny nie stać na jego odbudowę

Rodzina z Suchej Beskidzkiej boryka się z poważnym problemem. Jakiś czas temu zaczęła prace nad powiększeniem domu, w którym mieszka – przebudową dawnej stodoły na pomieszczenia mieszkalne. Roboty szły powoli, bo niełatwo było wygospodarować środki na ten cel. Zanim udało się je dokończyć, jedna z niedawnych wichur zerwała pokrycie dachowe...

Pani Justyna oraz jej mąż Rafał mają pięcioro małych dzieci i mieszkają w domu zbyt małym, jak na potrzeby tak dużej rodziny. Postanowili więc przebudować starą stodołę na część mieszkalną, co w praktyce oznaczało konieczność rozbiórki starego budynku i zachowanie tylko jego fundamentów oraz podmurówki. Na niej wznieśli nowe ściany, wstawili okna, wykonali dach z blaszanym pokryciem. Niestety, nie wytrzymało ono jednej z niedawnych wichur.

Rodzina zabezpieczyła odsłoniętą więźbę, jak tylko mogła, dużymi płachtami mocnej folii. Ale to - mimo wszystko - dość licha i mało skuteczna osłona. W czasie intensywnego deszczu nie jest w stanie powstrzymać wody, która zalewa wnętrze budynku – spływa po ścianach i leje się z dachu do rozstawionych na wylewce wiader i innych pojemników.

- Przez to są ogromne straty. Nie mamy już nikogo, kto by nam pomógł finansowo. Koszty są ogromne, a deszcz coraz bardziej pogarsza sytuację. Dlatego zwracam się do wszystkich życzliwych osób z prośbą o wsparcie. Bóg zapłać każdemu, kto wyłoży chociaż złotówkę na odbudowę naszego dachu – apeluje pani Justyna, która założyła internetową zrzutkę na ten cel. Zbiórka odbywa się TUTAJ.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy