reklama
reklama

Adaś z gminy Andrychów ma cały czas pod górkę. I to nigdy się nie skończy...

MAGAZYN, Wiadomości, 17.04.2024 17:00, eł

Nie dość, że urodził się obarczony całym zespołem wad, to jeszcze jest bardzo chorowity.

Adaś z gminy Andrychów ma cały czas pod górkę. I to nigdy się nie skończy...

Adaś Kudłacik z Roczyn tak łatwo łapie wszelkie infekcje i z takim trudem z nich wychodzi, że większość czasu musi spędzać w domu. Nie ma szans na to, by uczęszczał do przedszkola i przebywał w gronie rówieśników. Ale to nie jedyny jego problem. Niedługo po jego narodzinach zdiagnozowano u niego zespół Downa. A to oznacza długą listę wad i zaburzeń.

Siedmioletni zaledwie Adaś w szpitalach, gabinetach lekarskich i terapeutycznych spędził do tej pory znacznie więcej czasu niż niejedna osoba w podeszłym wieku. Zespól Downa to bowiem nie tylko niepełnosprawność intelektualna i opóźnienie rozwoju, ale też szereg problemów zdrowotnych. Takie dzieci często mają wady serca i przewodu pokarmowego, a także różne zaburzenia, na przykład endokrynologiczne, okulistyczne oraz immunologiczne.

Adaś cierpi między innymi na niedosłuch, nietrzymanie moczu, celiakię (chorobę, w której na skutek spożywania glutenu dochodzi do uszkodzenia jelita cienkiego) i przewlekłe zapalenie oskrzeli.

- Rodzice chłopca robią wszystko, co w ich mocy, aby ich syn otrzymał odpowiednie wsparcie i mógł zdobywać kolejne umiejętności. Marzą o tym, aby Adaś nauczył się porozumiewania z otoczeniem za pomocą komunikacji alternatywnej. Aby było to możliwe, konieczne jest zwiększenie ilości zajęć rehabilitacyjnych, a to z kolei generuje kolejne koszty – apeluje Fundacja Pomóc Więcej, która wzięła Adasia pod swoje skrzydła i założyła dla niego zrzutkę pieniędzy.

- Najważniejszym powodem utworzenia tej zbiórki są przedłużające się infekcje, ciągły kaszel, przewlekłe zapalenie oskrzeli, które zatrzymuje Adasia w domu na całe miesiące. Dlatego chłopiec nie może chodzić do przedszkola i na rehabilitację. Jego rodzice muszą organizować zajęcia w domu i ściągać specjalistów do siebie. W związku z tym konieczne jest doposażenie domu w sprzęt rehabilitacyjny i niezbędne pomoce dydaktyczne. To wszystko wymaga, niestety, ogromnych nakładów finansowych – czytamy w opisie zrzutki.

Aby pomóc rodzicom Adasia w rehabilitacji synka, można dokonać dowolnej wpłaty TUTAJ. Jak zapewnia Fundacja Pomóc Więcej, każda złotówka to realna pomoc.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy