reklama
reklama

Na wiosnę ruszy budowa drugiej obwodnicy miasta. A przynajmniej jej pierwszego odcinka

Gospodarka, Wiadomości, 14.12.2021 13:35, eł
Na razie będzie to tylko droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych.
Na wiosnę ruszy budowa drugiej obwodnicy miasta. A przynajmniej jej pierwszego odcinka

Każdy, komu chociaż okazjonalnie zdarza się wjeżdżać do Wadowic od strony Zatora, doskonale wie, że odcinek drogi krajowej nr 28 jest tam zwykle zakorkowany na odcinku od Urzędu Gminy w Tomicach do ronda za Podhalaninem. Problem ma rozwiązać powstanie drugiej obwodnicy miasta. Będzie ona prowadziła od ul. Krakowskiej w Tomicach, wzdłuż Skawy, w kierunku ronda przy KFC.

Na razie ruszy budowa tylko odcinka nowej drogi. - Dziesiątki spotkań, wideokonferencji, wymiana setek pism, siedem segregatorów dokumentacji. Ostatecznie udało się poprawić projekt i dostosować go do wszelkich wymogów. W minioną środę otrzymaliśmy zezwolenie na realizację budowy drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych za Maspexem. Ta inwestycja to początek budowy drugiej obwodnicy Wadowic, która w przyszłości odkorkuje wjazd do miasta od ulicy Wojska Polskiego, ponieważ docelowo przedłużymy ją w kierunku północnym, wzdłuż rzeki Skawa, i połączymy z ulicą Krakowską w Tomicach – informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Koszty tego pierwszego fragmentu przyszłej obwodnicy, długiego na około 1,2 km, szacowane są na blisko 16 mln zł. Obejmują one również zabezpieczenie wałów, budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Legionów oraz utworzenie wzdłuż jezdni ścieżki rowerowej, która będzie kolejnym odcinkiem trasy Velo Skawa.

Budowa drogi do terenów inwestycyjnych została podzielona na dwa etapy. Pierwszy zostanie zrealizowany już w przyszłym roku. Ma on kosztować 5,5 mln zł. - Prace budowlane ruszą już na wiosnę, a odcinek od skrzyżowania z ul. Legionów w kierunku ul. Młyńskiej zostanie oddany do użytku w lipcu przyszłego roku - dodaje burmistrz. Kolejny etap inwestycji zaplanowany został na rok 2023. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy powstanie cała druga obwodnica Wadowic...


Foto: UM Wadowice

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy