reklama

Na Pańskiej Górze będą rozmaite łąki, mikrowinnica, wrzosowisko, a nawet tor saneczkowy

Gospodarka, Wiadomości, 10.06.2023 19:13, eł

Ogłoszony został przetarg na aranżację zieleni na Pańskiej Górze i zagospodarowanie jej terenu.

Na Pańskiej Górze będą rozmaite łąki, mikrowinnica, wrzosowisko, a nawet tor saneczkowy

Sceptycy zmian na Pańskiej Górze w Andrychowie załamują ręce nad ilością wyciętych na jej zboczach drzew, a prowadzone tam roboty nazywają wręcz zbrodnią. Kiedy jednak wszystkie prace zostaną zakończone, obszar ten ma szansę stać się bardzo atrakcyjnym parkiem. Bogatszym o rośliny, których tam dotąd nie było, pełnym atrakcji, a jednocześnie zachowującym sporą część swej dotychczasowej „dzikości”.

Przed długim czerwcowym weekendem władze gminy Andrychów ogłosiły przetarg na „Aranżację zieleni i zagospodarowanie terenu Pańskiej Góry”. Wyłoniony w nim wykonawca zadba o to, by na terenie parku można było podziwiać różne rodzaje roślin, których obecnie w nim nie ma. Ale nie chodzi wyłącznie o ogrodowe kwiaty i krzewy. Zamysł jest taki, by utworzyć tam naturalnie wyglądające enklawy dzikiej roślinności.

Powstaną między innymi łąki z przerozmaitymi trawami i ziołami. Będą też jagodniki, młaka, skalniak, ogród geologiczny, paśniki dla jeleniowatych i kurakowatych. Wykonawca zadba też o pielęgnację rosnących na Pańskiej Górze drzew owocowych w dawnych sadach. Z kolei w drugim etapie prac przewidziane jest na przykład utworzenie mikrowinnicy, wrzosowiska, platform widokowych, punktu obserwacyjnego, górki z torem saneczkowym, oczek wodnych i sadzawek oraz toalety dla… psów.

Termin składania ofert w przetargu upłynie 27 czerwca o 10.00. W godzinę później nastąpi ich otwarcie.


Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 12.06.2023 20:22

Wieść gminna głosi, że z rozkazu Jaśnie Wielmożnego Pana Hrabiego, punkt widokowy w postaci wieży drewnianej, uczynion będzie. Ufundowany z darowizn i datków mieszkańców wsi andrychowskiej.

Archanioł Michał, 12.06.2023 16:59

@FeelFree Szanowny kolego brak sekwoi wiecznozielonej w nasadzeniach ma Pańskiej Górze uważam za skandaliczny błąd w planowaniu zazielenia tego terenu. Czy muszę przytaczać argumenty ? ;)

FeelFree, 11.06.2023 20:03

Szanowny Pani Wójcie. W związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą zwracamy się z uprzejmą ofertą o przygotowanie przetargu, którego realizacja niewątpliwie uatrakcyjni Pana sztandarową inwestycję na Pańskiej Górze, oraz zwiększy zawartość wójta w wójcie, oraz długu, w długu gminy. Proponujemy szybką i pewną dostawę w dowolnej ilości: rosomaka tundrowego, żołędnicy europejskiej, koszatki leśnej, dzika euroazjatyckiego, jenota azjatyckiego, kuny leśnej, norki amerykańskiej, sarny europejskiej, daniela europejskiego, łosia europejskiego, bekasa baranka, kaczek: krzyżówek, cyraneczek, cyranek, płaskonosów, gęsi zbożowej, derkacza zwyczajnego, nornika tatrzańskiego, susa moręgowanego, przymroczka Saviego, nocka orzęsionego, a nawet biedronki siedmiokropki ! Za niewielką dopłatą jesteśmy w stanie zapewnić deklarację dostawy także dowolnego, innego gatunku. Obecność zwierząt z naszej oferty bez wątpienia wpłynie na pozytywny odbiór inwestycji na Pańskiej Górze przez tubylców i turystów z całego świata, a także zapewni urocze zdjęcia do materiałów wyborczych z Pana udziałem w roli głównej (rekomendujemy sesję z niedźwiedziem brunatnym, to zawsze działa na wyobraźnię wyborców ! ). Nadmieniamy, że Jesteśmy Liderami Dostawy Zwierząt dla Terenów Leśnych Zrewitalizowanych Poprzez Wycięcie Lasów i Wybetonowanie Ścieżek Leśnych w Małopolsce; posiadamy certyfikat Ekofirma Tysiąclecia, certyfikat Lidera Taniości, a także tytuł Bezinteresownego Wspomagacz Wójtów. Dodatkowym atutem naszej firmy jest Tajny Certyfikat Firmy Wolnej od rosyjskich Wpływów. W atrakcyjnej cenie oferujemy także tresurę wszystkich wyżej wymienionych zwierząt, co umożliwia dodatkowy przychód (nie gwarantujemy dochodu!) dla gminy z tytułu biletów w Fotobudkach, których produkcją, montażem i serwisowaniem również się zajmujemy. Z poważaniem. Januszex & Vice Versa sp. z o o. P.S. Prowadzimy również Dedykowane Towarzystwo Ubezpieczeniowe, gdzie w pełni można za atrakcyjną cenę ubezpieczyć gminę przed wszelkimi roszczeniami z tytułu wypadków na cały zaasfaltowanym, tzn. zrewitalizowanym terenie.

Polityk, 11.06.2023 10:59

Tomuś w ostatnich dniach ma parcie na szkło przed wylotką Tomuś to już rozkładem jest jak ta kopia jego fantazji z eco

Polityk, 11.06.2023 08:12

No tak to jest jak Żyd przy korycie śiedzi i nas okrada Polaków ze wszystkiego a każde wykończenie robi pod siebie czyli Żydowską wyobraźnię !!!!!!!!!!!!

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 11.06.2023 07:02

a tam głupoty gadacie, będzie fajnie, trochę wiary :)

Zibi33, 11.06.2023 06:47

widać skąd macie dotacje za wszelką cenę chcecie przekonywać że nic się nie stało że eko-tomuś zrobił coś wspaniałego za ogromną publiczną kasę. Rzeczywistość jest jednak inna został naruszony ekosystem a z tymi paśnikami dla jeleniowatych to już pojechaliście czy myślicie że te zwierzęta będą tam przychodzić po asfaltowych ścieżkach przy sztucznym świetle z lamp ? Który leśnik tam będzie dostarczał siano a chyba że dla durnych jeleni z Andrychowa głosujących na tych szkodników ze świty eko-tomka

hebes1125, 10.06.2023 21:24

Palmy ,banany, daktyle, kiwi, cytryny będą i małpy!!!! A w stawie aligatory i piranie. Zniszczono naturę z grubą kasę. Brawo.

Koniczynka, 10.06.2023 19:54

Lampy zamontowane w lesie, to dopiero jest kabaret!!! Żak za prąd będzie tam płacił z własnej kieszeni wraz z radnymi którzy głosowali za tą zbyteczną inwestycje???!!! Tyle milionów złotych poszło w błoto!!!!! Za chodniczek, krawężniki i lampy. Najpierw zróbcie porządek ze stawem w Rynku który popadł w ruinę. Ale to nawet się zgrało. Ruina Bobrowskich i staw zwany ruiną!!! To zasługa burmistrza Żaka i jego radnych.