reklama
reklama

W mieście powstanie miejsce, gdzie bezdomni będą mogli się ogrzać

Gospodarka, Wiadomości, 07.06.2023 12:06, eł

Takiej ani podobnej placówki jeszcze tam nie ma.

W mieście powstanie miejsce, gdzie bezdomni będą mogli się ogrzać

Bezdomni przebywający na terenie Wadowic zdani są na własną pomysłowość, jeśli chodzi o szukanie schronienia. Zwykle korzystają z pustostanów, starych szop, piwnic czy klatek schodowych w ogólnodostępnych budynkach albo własnoręcznie zbudowanych prowizorycznych konstrukcji. W mieście nie ma schroniska ani noclegowni dla osób pozbawionych własnych czterech kątów. Ale niebawem powstanie ogrzewalnia, a to już jakiś postęp.

Ma ona zostać urządzona w części parterowego domu przy ulicy Mickiewicza 26 w Wadowicach, w sąsiedztwie budynku Starostwa Powiatowego.

Czym jest ogrzewalnia dla bezdomnych? To miejsce czynne w chłodniejszych miesiącach roku – od 1 października do 30 kwietnia, gdzie potrzebujący mogą się ogrzać, napić gorącego napoju, umyć, skorzystać z toalety, wymienić odzież na czystą albo przynajmniej przeprowadzić jej dezynfekcję i dezynsekcję. Temperatura w ogrzewalni powinna wynosić nie mniej niż 18°C. W tego typu miejscu zwykle nie ma możliwości się przespać, chyba że na siedząco albo leżąc wprost na podłodze... Na wyposażeniu ogrzewalni nie ma bowiem łóżek, są tylko krzesła.

Urząd Miejski w Wadowicach już ogłosił przetarg na utworzenie takiego miejsca. Firmy zainteresowane realizacją przedsięwzięcia mogą składać oferty do godziny dziesiątej 15 czerwca. Wykonawca będzie miał za zadanie zmodernizować pomieszczenia w budynku przy Mickiewicza 26, przebudować instalacje, wyremontować schody wejściowe, wykonać podjazd dla niepełnosprawnych, a także zainstalować monitoring. Czas na przeprowadzenie tych wszystkich prac wyniesie 90 dni.


Foto: Google Street View


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 08.06.2023 08:35

Miedzy 23:00 a 6:00 tylko nie wiem czy w Wadowicach też mają prohibicję

MaR, 08.06.2023 07:24

Koniczynka zbyt łatwo wszystkich oceniasz. No i te znaki interpunkcyjne.

Koniczynka, 07.06.2023 16:43

Bezdomni do roboty!!!! Pasożyty!!!!!

obserwator2012, 07.06.2023 16:36

Szanowna redakcjo! Na pięć artykułów 3 są o Wadowicach, mało ważne, ale o Wadowicach, myślałem,że prasa się nie angażuje w politykę, ale widać to na przestrzeni miesiąca, że dobrze wam zapłacili, tylko pytanie, czy oby nie z naszych pieniędzy?-wątpię.