reklama
reklama

Mieszkańcy są wzburzeni. „Znaki stanęły nie tam, gdzie są potrzebne” - mówią

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 04.03.2023 07:26, eł

Ulicą wciąż trudno jest przejechać.

Mieszkańcy są wzburzeni. „Znaki stanęły nie tam, gdzie są potrzebne” - mówią

Niedawno informowaliśmy o dwóch znakach zakazu zatrzymywania się, które stanęły na początkowym odcinku ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie. Mieszkańcy sądzili, że to dopiero początek montażu nowego oznakowania. Ale po tych dwóch pierwszych zakazach nie pojawiły się bynajmniej kolejne.

- Problem z parkującymi na ulicy samochodami mamy na całej długości drogi, aż do samych Bulowic. Tymczasem oni postawili znaki w miejscu, gdzie stojące auta akurat tak bardzo nie przeszkadzały. Tam z reguły parkowały tylko dwa samochody osobowe, należące mieszkańców. A cały horror tak naprawdę zaczyna się dalej, za drugim spowalniaczem na jezdni. Na tamtym odcinku praktycznie cały czas stoi sznur dużych pojazdów – mówi jedna z mieszkanek.

Jak twierdzi kobieta, problem mają nie tylko kierowcy jeżdżący ulicą Konstytucji 3 Maja i wyjeżdżający na nią z przecznic, ale również piesi, próbujący przejść na drugą stronę jezdni. - Zobaczyć zza tych dużych samochodów, które tam stoją, czy coś jedzie z naprzeciwka, graniczy z cudem. I ten problem trwa już od wielu lat – twierdzi kobieta.

Od Szymona Wnęczaka, kierownika Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miejskiego w Andrychowie dowiedzieliśmy się jednak, że nie ma planów, by postawić wzdłuż ulicy więcej znaków zakazu zatrzymywania się. - Ustawiliśmy je na wniosek jednej z mieszkanek, która zgłaszała problemy z parkującymi samochodami i utrudnionym przejazdem drogą. Na tym oznakowaniu na razie poprzestaniemy. Ale sytuacja jest rozwojowa. Jeśli mieszkańcy nadal będą wnioskowali, to zobaczymy, jakie dalsze decyzje podjąć – mówi Szymon Wnęczak.


Foto: Edyta Łepkowska


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 04.03.2023 12:06

@beskidmaly - dzięki za rozjaśnienie problemu. Czyli pan stolarz to taki szlachcic gołota z pretensjami do funkcji najważniejszego we wsi kierownika. Rozumiejący zasady współżycia społecznego jako samogwałt zaspokajający jego wstyd z ciążącego mu przyrodzenia.

beskidmaly, 04.03.2023 11:31

Rozchodzi się o samochody dostawcze parkowane przy zakładzie stolarskim. Stoją całymi dniami. .Faktycznie słabo widać , Trzeba zmienić pas na lewy aby zobaczyć samochód jadący z przeciwka.

Skalpel, 04.03.2023 08:48

https://mubi.pl/poradniki/zakaz-zatrzymywania-i-zakaz-postoju/

Skalpel, 04.03.2023 08:48

Jak już to powinien być zakaz postoju a nie zakaz zatrzymywania się.

Zakolog, 03.03.2023 22:44

Mieszkańcom ulicy Konstytucji 3 Maja przypominam, iż oni tylko mieszkają przy, a nie na tej ulicy. Ulica jest własnością wszystkich mieszkańców i prawo korzystania z niej mają wszyscy, również do zatrzymania się na niej a nawet postoju. A do pana kierownika Wnęczaka mam pytane, co to za kryterium ustawiania znaków zakazu – bo pani zgłaszała problemy z przejazdem. Jak pani ma problemy, to może nie powinna po drodze publicznej w ogóle przejeżdżać.

Koniczynka, 03.03.2023 22:02

Ta mieszanka to chyba ma z głową. Babo jakoś tam jeżdżę codziennie i żadnego problemu nie ma. A twoje argumenty są bezpodstawne.