reklama
reklama

Mieszkańcy mają dość podskoków i wstrząsów

Gospodarka, Wiadomości, 23.11.2021 18:05, eł

Ulica Konstytucji 3 Maja w Andrychowie pilnie wymaga nowej nawierzchni.

Mieszkańcy mają dość podskoków i wstrząsów

Wprawdzie nie jest to najbardziej dziurawa ulica w Andrychowie, niemniej jej nawierzchnia była już tyle razy łatana, że jazda po niej jest dość wstrząsającym przeżyciem. Trzeba liczyć się z podskokami i drganiami. Mieszkańcy słusznie uważają, że najwyższa pora pokryć jezdnię nowym asfaltem. Czy mogą na to liczyć?

Mowa o ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie. Teoretycznie jest to boczna droga, która powinna służyć tylko mieszkającym przy niej osobom. W praktyce jednak ruch na niej jest ostatnimi czasy spory, ponieważ kierowcy wykorzystują tę ulicę jako objazd pozwalający ominąć korki na Krakowskiej w rejonie skrzyżowania z Białą Drogą, a także jako dojazd do marketu Dino przy Powstańców Warszawy. Toteż na jej stan utyskują nie tylko osoby, które mają wzdłuż niej domy, ale też mieszkańcy innych części miasta.

Nawierzchnia ulicy czasy świetności ma już dawno za sobą. Na zdjęciach w Google Street View widać, że jeszcze w 2013 roku była w całkiem dobrym stanie. Teraz cała jest upstrzona łatami i w wielu miejscach spękana. Nie ułatwia to bynajmniej jazdy po niej. Samochód mocno podskakuje na bardziej wystających lub wgłębionych łatach, a na pozostałych nieprzyjemnie drga. - Pozimowe remonty to w tym momencie już za mało. Na Konstytucji 3 Maja koniecznie trzeba położyć nową nawierzchnię – podkreśla jeden z mieszkańców Andrychowa.

Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla tych, którzy liczą na to, że władze miasta dostrzegają tę potrzebę. - Aktualnie nie jest planowane wykonanie nowej nakładki asfaltowej na ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie. Ewentualne ubytki i uszkodzenia w nawierzchni będą usuwane w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych – poinformowała nas Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

obserwator2012, 23.11.2021 20:28

"Mieszkańcy mają dość" -miejsca w na swoich posesjach, aby zostawiać tam swoje auta, a nie na ulicy -prosta sprawa przy postoju w ciepłe dni trochę się asfalt wygniata,potem stoi tam woda , a mróz robi swoje Drodzy Mieszkańcy!