reklama
reklama

Mieszkańcy bombardują radną telefonami w sprawie braku ciepłej wody

Gospodarka, Wiadomości, 15.09.2022 21:00, eł

Uważają, że awaria kotła węglowego to nie powód, by marzli w kąpieli.

Mieszkańcy bombardują radną telefonami w sprawie braku ciepłej wody

Jak zapowiadaliśmy, od dzisiaj (15 września) w tych blokach w Andrychowie, do których ciepło dostarcza gminna spółka AEC, z kranów płynie wyłącznie zimna woda. Mieszkańcom trudno się z tym pogodzić, zwłaszcza, że taka sytuacja ma potrwać aż dwa tygodnie.

Radna andrychowskiej gminy Alicja Studniarz mówi, iż od samego rana wydzwaniają do niej wzburzeni ludzie.

Przerwę w dostawie wody spowodowała konieczność wymiany uszkodzonego kotła węglowego. Ale mieszkańcy Andrychowa dobrze pamiętają, że w ubiegłym roku andrychowska elektrociepłownia zakupiła za niemałe pieniądze nowy piec gazowy, który użytkowała jednak bardzo krótko. Teraz dociekają, dlaczego nie zostanie on uruchomiony na czas usuwania awarii, by nadal mogli korzystać z ciepłej wody.

Radna Alicja Studniarz zapytała o to prezesa zarządu spółki AEC Mirosława Nowaka. – Zaczął mi wyliczać, ile milionów by to kosztowało, jaka jest różnica w kosztach między ogrzewaniem gazem ziemnym a węglem. Ja na to, że ok, przyjmuję tę informację, ale co mam powiedzieć ludziom? I usłyszałam: „Nie planujemy podłączenia pieca gazowego ze względu na koszty” – mówi Alicja Studniarz. – Tyle mi powiedział. I co ja więcej mogę zrobić?

Co ciekawe, uszkodzony kocioł węglowy nie jest własnością spółki AEC. Należy do firmy Figiel, prowadzonej przez Janusza Szlantę, prezesa poprzedniej, prywatnej elektrociepłowni Andrychów, która kilka lat temu popadła w ogromne tarapaty finansowe. AEC bynajmniej nie eksploatuje owego kotła, a jedynie kupuje wyprodukowane przez spółkę Figiel ciepło. To właściciel pieca na własną rękę ma rozwiązać problem awarii…

Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wybrykincydentalny, 01.10.2022 00:26

https://www.filemail.com/d/urlsufocfqbshgn

FeelFree, 20.09.2022 16:19

"Spalanie śmieci NIE JEST żadnym rozwiązaniem na kryzys energetyczny. Nawet gdybyśmy spalali ???????? WSZYSTKIE śmieci będzie to kropelka w ogromnym morzu potrzeb energii elektrycznej i ciepła. Firmy spalarniane brną jednak w te manipulacje szukając poparcia dla swych trujących instalacji. ‼️ Fakt nr 1: Ciepło ze spalarni to 0,16% rynku w Polsce. Nawet gdyby teoretycznie spalić (czego zakazują unijne dyrektywy) wszystkie palne frakcje, łącznie z tym co idzie do recyklingu, to będzie to maksymalnie 1% ciepła w Polsce. ‼️ Fakt nr 2: Nawet gdyby wszystkie obecnie budowane i planowane spalarnie w Polsce spalały śmieci z całą nominalną mocą (2 mln ton śmieci rocznie) to zapewnią raptem ok. 0,5% potrzeb w zakresie energii elektrycznej. ‼️ Fakt nr 3: Dodatkowo, planowane włączenie spalarni odpadów do systemu EU ETS (a więc objęcia ich opłatami za emisje CO2) spowoduje, że wytwarzana energia elektryczna i ciepło będą znacznie droższe. Słowem, spalanie śmieci w ŻADEN SPOSÓB nie jest remedium na kryzys energetyczny. Spalanie śmieci w żaden sposób nie pomoże nam w zabezpieczeniu "taniego ciepła i energii elektrycznej" z bardzo prostego powodu - ilość wytwarzanej energii ze śmieci jest śladowa. Gdzie zatem leżą rozwiązania? Nie trzeba tu odkrywać przysłowiowej Ameryki. Zgodnie z celami unijnymi ???????? wyznaczonymi przez program REPower EU kierunki w zakresie rozwoju tańszej i czystej energii elektrycznej to energia słoneczna, wiatrowa oraz biogaz, a w zakresie ciepła - pompy ciepła i termomodernizacje. Apelujemy do mediów, aby nie poddawać się manipulacjom lobby spalarnianego, które perfidnie wykorzystuje kryzys energetyczny do promowania spalarni śmieci. ???? Przypominając, jak to jest w BB - prezydent w liście do mieszkańców wspomniał o tym, że z ciepła skorzystają pobliskie szkoły i przedszkola, że spalarnia zmniejszy niską emisję - wiemy, że to tylko puste słowa - żadne z przedszkoli ani szkół w pobliżu (o ironio, niektóre przedszkola są oddalone od planowanej spalarni o mniej niż kilometr, sama radość) nie będą podpięte do ciepła ze spalarni, choćby dlatego, że nie ma do tego technicznych możliwości - analogicznie - żaden z domów, tzw. niskich emiterów." [STOP Spalarni Śmieci w Bielsku-Białej]

nick1, 19.09.2022 22:57

Tak samo jak ze spalarnią jest z ciepłownią. Było, jest i będzie jak chce Burmistrz i już!!!! Zrozumiano?

nick1, 19.09.2022 22:56

Zakład przetwarzania odpadów powstanie bo chce tego Burmistrz. Wiadomo że nikt go nie nazwie spalarnia bo to samobójstwo polityczne. Tą nazwę można od raz wykluczyć. Ale sama inwestycje będzie. Oprócz własnej ekipy rękami innych. Już prawie udało się złamać radnego Guzdka i radną Józię to uda się innych :) Jak będzie zakład ( czy jak tam chcecie nieoficjalna spalarnia ) wyglądał zobaczymy w przyszłości. Wszystko płynie, koncepcje jak ma wyglądać także. I tak - jeśli nie wybuduje go gmina to wybuduje go prywatny właściciel. Może z Polski nawet z Andrychowa, może z Izraela, a może ze Szwajcarii???? Nic Wam do tego. Będzie jak chce Burmistrz i już. Urok, wielki spryt, świetne relacje z dużym biznesem. Długo można by wymieniać atuty Burmistrza jakiemu do pięt nie dorastają Bartuś z Wadowic czy inni tam niby politycy.

sąsiad, 19.09.2022 22:38

Jak idzie o spalarnię to wygląda że totalnie chcą was niektórzy panowie i szanowne panie ograć. Są nawet gotowi w dokumenty wpisać że żadnej spalarni nie będzie a potem…. . wybudować spalarnię tylko że pod inną nazwą - zmyłką. I możecie iść do sądu i 10 lat sądzić się. Tyle że przez ten czas wszystko będzie już gotowe. Na koniec może okazać się że największy biznes zrobi jakiś prywatny bo nagle okaże się że sama gmina nie może, nie uciągnie itd. itp. a wam zostanie płacenie horrendalnych rachunków albo sprzedaż za pół ceny domów i wyprowadzka daleko od Andrychowa utkanego ze śmieci z moich Wadowic i wielu bardzo wielu innych gmin. Sorry, ale tak to wygląda. Współczuję. Już wolę własny grajdołek. P.S. we czwartek będą opijać zaplanowany sukces z politykami i biznesmenami – zaproszeni są od prawa do lewa ;-) Zbieżność z imieninami Tomasza ma się rozumieć przypadkowa;-)

edi, 19.09.2022 22:19

"Adam Kowalczyk - Targanice, Władysław Żydek - Roczyny, Zbigniew Rzadek (kiedyś nie był od Żaka) - Inwałd, Zofia Moskwik - Rzyki, Paweł Łysoń - Zagórnik, Stanisław Prus - Brzezinka, Dorota Magiera (kiedyś była "od Kobielusa") - Andrychów miasto, Ewa Wątroba - miasto Andrychów, Tadeusz Sarlej - miasto Andrychów, Roman Babski - Andrychów Osiedle, Czesław Rajda - Andrychów Osiedle" czy ta lista pokryje się z listą hańby w głosowaniu nad budową spalarni jaką dla zmyłki chcą niektórzy nazwać zakładem czegoś tam?????

Archanioł Michał, 19.09.2022 21:07

co nie zdzisiu ;)

Archanioł Michał, 19.09.2022 21:02

@FeelFree NIE MA GRANIC. Można śmiało postawić tezę, że Zdzisiu toczy wojny poza wszelką konwencją. Tylko on , tylko cel !

ashley, 19.09.2022 14:42

Mieszkańców Gminy Andrychów reprezentują rejonami radni "od Żaka": Adam Kowalczyk - Targanice, Władysław Żydek - Roczyny, Zbigniew Rzadek (kiedyś nie był od Żaka) - Inwałd, Zofia Moskwik - Rzyki, Paweł Łysoń - Zagórnik, Stanisław Prus - Brzezinka, Dorota Magiera (kiedyś była "od Kobielusa") - Andrychów miasto, Ewa Wątroba - miasto Andrychów, Tadeusz Sarlej - miasto Andrychów, Roman Babski - Andrychów Osiedle, Czesław Rajda - Andrychów Osiedle. Radny Maciej Kobielus Osiedle Lenartowicza, w sumie to nie wiem "od kogo" teraz jest bardziej, różnie bywało. Radni aktualnie opozycyjni: Krzysztof Kubień - Osiedle, Alicja Studniarz - miasto Andrychów, Wiesław Mikołajek - Sułkowice, Jakub Guzdek - Rzyki, Józefa Kapela - Sułkowice- Łęg, Jacek Sordyl - Roczyny, Tadeusz Biłko - miasto Andrychów, Sławomir Nowak - Osiedle, Andrzej Powroźnik - Targanice. Część pewnie pomyliłem, tyle pamiętam, ale na pewno Wyborcy mnie poprawią, przecież ich sami wybrali?

Mgr Ahrańczyk, 19.09.2022 12:55

To w sumie dobry pomysł z tymi nr telefonów. Prosimy Mamnewsa o umieszczenie na portalu nr telefonów do radnych w gminie. O wyłączeniach prądu w Tauronie trąbicie od jakiegoś czasu na okragło to i inne przydatne informacje możecie podać. (no chyba że radni się nie zgodzą - jeszcze wyborcy zaczną do nich dzwonić a oni chcą mieć spokój)

robol, 18.09.2022 21:07

"Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wójt właściwie wykonuje swoją pracę, skoro w ciepłowni zarządzanej przez miasto, tej od której Pani jest uzależniona jest jeden kocioł (?) i do tego należący do prywatnego sprzedawcy. Mimo milionów złotych wpakowanych z budżetu miasta w zakład. A na nich raczej nie koniec."

FeelFree, 18.09.2022 20:00

@Zakolog - praca u podstaw wymaga poświęceń. Pani Marta dostarczyła materiału. Głośno myślę gdzie jest granica w naszej gminie w działaniach podejmowanych w celu wywarcia pożądanego efektu społecznego i uzyskanie odpowiedniego rozkładu głosów podczas sesji, oraz próby utrzymania władzy. Poza tym prakseologia to tylko jedna z teorii szukających odpowiedzi na pytanie skąd się wzięło konkretne ludzkie zachowanie. Nie bez powodu przywołuję "Teorię zła", ale to tylko zachęta do przemyśleń. P.S. Jak według koncepcji prakseologicznych wyjaśnić "nie spoczniemy" dopóki nie zlikwidujemy SP3?

Zakolog, 18.09.2022 17:38

@FeelFree - Pani Marta zadała sobie trud zarejestrowania konta komentatora, tylko po to, aby w kierunku pani radnej Alicji Studniarz wygłosić swoje credo życiowe, że awarie się zdarzają. Ignorując przy tym takie osiągnięcia ludzkości jak resursy, badania okresowe, współczynniki bezpieczeństwa, dopuszczenia techniczne urządzeń jakimi są kotły znane ludziom od setek lat. Dla pani Marty wystarczy pojedyncze stwierdzenie wójta Żaka – kocioł się zepsuł, ciepłej wody nie będzie. Nie ma potrzeby jakiekolwiek weryfikacji prawd wiary wygłaszanych przez wójta Żaka, tylko należy je przyjąć do stosowania i złożyć ofiarę. Swoją drogą ciekaw jestem czy tej ciepłej wody rzeczywiście nie ma, z prakseologicznego punktu widzenia nie ma potrzeby ludziom robić na złość, wystarczy ukazanie samej możliwości spowodowania jej braku, aby uzyskać pożądany efekt zastraszenia. Za wizualizację wystarczy zamknięta kryta pływalnia, po co narażać się na pozwy odszkodowawcze ze strony krewkich odbiorców. Nawet może jutro przejdę się po andrychowskich galeriach handlowych, zasilanych przez Mirkorurę i spytam personel, czy mają tą ciepłą wodę i dlaczego temperatura w pomieszczeniach jest znaczne wyższa od temperatury powietrza na zewnątrz.

FeelFree, 18.09.2022 12:25

Szanowna Pani Marto - Na wstępie chciałbym się odnieść do podjętego przez Panią zasadniczego problemu skąd w ludziach "tyle braku zrozumienia i nienawiści do innych ludzi". Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje ideologiczne, światopoglądowe, czy z kategorii moralności w tym miejscu, więc po raz kolejny odwołam się do źródła naukowego doskonale wyjaśniającego genezę problemu niszczącego gatunek ludzki oraz zamieszkiwaną przez niego planetę. Gorąco raz jeszcze polecam książkę: "Teoria zła. O empatii i genezie okrucieństwa." wszystkim, których nurtuje odpowiedź na to pytanie. A propos braku zrozumienia, to z kolei ja mam prośbę o pomoc. Bo nie rozumiem, jak można nie rozumieć, że ktoś ma coś przeciwko temu aby zaspokajać potrzeby wąskiej grupy osób kosztem większości mieszkańców Gminy Andrychów. Przy czym w tej grupie są prywatne firmy, których właściciele zarabiają krocie kosztem niskich płac swoich pracowników... Chyba, że to chodzi o taką prymitywną "moralność Kalego" wynikającą z hipokryzji polegającą na tym, że jak Kali kradnie komuś do dobrze, a gdy Kalemu ktoś ukradnie to źle? Pozwolę sobie również stanąć w obronie Radnej Studniarz. Pytanie brzmi ilu radnych obecnej rady miejskiej zadało sobie trud taki jak Pani Studniarz w tej kwestii? z rozmową z dziennikarzami mamNewsa włącznie. Drugie: dlaczego tylu mieszkańców dzwoni właśnie do niej, skoro mamy 21 radnych? Ostatnie: wszystkim uzależnionym od AEC odbiorcom ciepła proponuję zastanowienie się jaki jest udział obecnych władz miasta w ich bieżących kłopotach. Bo to piękny przykład jak władze miasta w naszym imieniu "nadzorowały" spółkę w której gmina miała udziały. Dobrze na tym "zarządzaniu" wyszedł wyłącznie właściciel firmy o wdzięcznej nazwie "Figiel". I proszę sprawdzić, którzy radni jak głosowali w sprawach dotyczących ciepłowni. Dostępne są też videozapisy sesji. Proponuję również śledzić najbliższe sesje rady miejskiej (obym się mylił) w celu zwrócenia uwagi w jaki sposób zostanie wykorzystana ta awaria. P.S. Awarie się oczywiście zdarzają. Dlatego rozsądek podpowiada, aby mieć dwa obwody hamulcowe i koło zapasowe w samochodzie, w domu awaryjne źródło ciepła, a w kotłowni miejskiej, czy osiedlowej kilka kotłów... Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wójt właściwie wykonuje swoją pracę, skoro w ciepłowni zarządzanej przez miasto, tej od której Pani jest uzależniona jest jeden kocioł (?) i do tego należący do prywatnego sprzedawcy. Mimo milionów złotych wpakowanych z budżetu miasta w zakład. A na nich raczej nie koniec. Nie znam się na elektrociepłowniach (podobnie jak pan Mirosław z AEC), ale 35 lat temu tak się złożyło brałem udział w remoncie kotłowni w pewnej szkole podstawowej i pamiętam do dzisiaj, że zdemontowane były 3 piece i w to miejsce zmontowaliśmy 3 piece. Instalacja piknie działała nawet przy jednym piecu... Więc konsekwencje obecnej awarii w AEC wynikają raczej z niewiedzy, skąpstwa, chciwości, egoizmu lub są następstwem kaskady wcześniejszych błędnych decyzji, lub (aż strach pomyśleć, że tak może być), służą ponownemu zmuszeniu radnych do dofinansowania zakładu z naszego wspólnego budżetu. Lub są pomieszaniem tych czynników. Nie wynikają z braku możliwości technicznych w celu zapewnienia dostępu do ciepła. Trochę wyjaśni się na najbliższej sesji. Pozdrawiam

roczynianin, 17.09.2022 20:51

za to jest zadowolony z siebie i grubo opłacany burmistrz, jego zastępcy, jego radni równie zadowoleni z siebie i jak można sądzić kilku biznesmenów jacy widzą że Andrychów można za przeproszeniem wydoić do cna.

bonifacy, 17.09.2022 18:38

To miasto opustoszeje tu nawet nie ma polityki ciepłej wody w kranie.To dziadostwo .

Zakolog, 17.09.2022 15:01

Jak tam sytuacja z ciepłą wodą – nie ma ? Jeśli tak, to dobrze, ma jej nie być, przynajmniej do najbliższej sesji RM. A jak na sesji tłuki źle zagłosują, to nadal nie będzie ciepłej wody, a nawet ciepłych kaloryferów, ale to drugie w gratisie od pana Janusza.

Archanioł Michał, 16.09.2022 20:34

@Zakolog pozwolę sobie dodać "Komu zależy na pokoju ten zawsze cofnie się przed gwałtem Wygra, kto się nie boi wojen " Jacek Kaczmarski. Nasz zdzisiu tylko wojny toczy.

tomekх, 16.09.2022 12:49

Węgiel w Polsce jest drogi bo rządzą jeszcze pisiory a jakby rządził PAN Donald to węgiel byłby za darmo a do gazu by jeszcze dopłacali.W Czechach węgiel jest po 700zł bo tam nie ma pisiorów. Sami sprawdźcie jak mi nie wierzycie,

Zakolog, 16.09.2022 11:23

Andrychowskich radnych cechuje strategiczny autyzm, nie są wstanie przewidywać ruchów przeciwnika i na te działania skutecznie odpowiadać. Niestety ze strony Janusza, to jest casus belli i przegrana w tej rozgrywce będzie totalną klęską. Nasza Rada ma do wyboru hańbę i wojnę, jeśli wybierze hańbę, to wojnę będzie miała i tak.

tomekx, 16.09.2022 10:48

Węgiel w Polsce jest drogi bo rządzi jeszcze pis i kaczyński.W Czechach węgiel jest po 1100

Marta, 16.09.2022 10:20

Pani Alu, mam pytanie czy Pani nigdy nie zdarzyła się awaria? Czy tak trudno zrozumieć, że takie rzeczy się zdarzają. Jestem uzależniona od ogrzewania przez spółkę AEC. Ale nie mogę zrozumieć skąd w Was tyle braku zrozumienia i nienawiści do innych ludzi. Zastanówcie się czy zostaliście wybrani tylko po to żeby mącić w każdej sprawie. Pan Nowak powinien włączyć gaz jeśli tak wszyscy podobno chcą i wystawić rachunek za ten okres grzania gazem. Myślę, że nie byłoby ludziom do śmiechu.

FeelFree, 16.09.2022 10:18

Nie złożyli...

Koniczynka, 16.09.2022 10:00

W tym wszystkim trzeba zadać pytanie, czy to prawda że elektrociepłownia jest na skraju bankructwa i już przed sezonem grzewczym brakuje pieniędzy??? Takie głosy słychać ""na mieście "". I kto to tak strasznie dzwoni do radnej Studniarz??? Gdzie są podane dane kontaktowe do Radnych????? Chętnie sama do nich zadzwonię i powiem co o nich myślę.

Zakolog, 16.09.2022 09:16

Kolego FeelFree, kolego Archanioł Michał, melduję powrót i gotowość objęcia funkcji hejtera portalu mamNewsa, jeszcze nie ze wszystkimi informacjami zdążyłem się zapoznać, dlatego proszę Kolegów o krótki wykaz najważniejszych wydarzeń z ostatnich siedmiu dni. Na razie przeczytałem apel Romusia do mieszkańców i kategorycznie stwierdzam, iż magistrowi Babskiemu bardzo mocno odwaliło. To już jest kuriozum, aby podczas trwania otwartego procesu zmiany planu zagospodarowania przewodniczący Rady Miasta publicznie łajał mieszkańców i recenzował ich opinie oraz uwagi składane w przedmiotowej sprawie. Rozumiem, że radny Krzysztof wraz z radnym Wiesławem z samego rana w biurze RM złożyli już wniosek o natychmiastowe odwołanie Romusia z pełnionej funkcji.

FeelFree, 16.09.2022 07:31

@Redakcja - Szanowna Pani Edyta Łepkowska. Mam osobistą prośbę. Czy byłaby Pani uprzejma ustalić ile podmiotów i jakie UZALEŻNIONE są na ten moment od funkcjonowania spółki AEC? Myślę, że WSZYSCY Mieszkańcy Gminy Andrychów mają prawo wiedzieć, jak zarządzany jest ich majątek, jak wydawane są pieniądze z ich podatków. Raz mamNewsa pisze, że: "Andrychowska Elektrociepłownia jest dostawcą energii cieplnej na terenie ¾ obszaru Andrychowa", raz, że dotyczy chodzi o: "kilka tysięcy mieszkańców miasta". Czy mogłaby Pani napisać taką zwykłą prawdę? Bo to co mamNewsa pisze w tej sprawie, to albo szukanie sensacji i poczytności, albo pisanie tego co jest wygodne władzom miasta dla łatwego wyciągania rękami radnych wielkich pieniędzy z naszego wspólnego budżetu, albo jeszcze coś innego. Mało tego; spółka Figiel to prywatny biznes i nadal sprzedaje części Andrychowian ciepło, a wszelkie koszty ponoszą solidarnie 43 tysiące mieszkańców gminy. Jak Pani uważa, czy władze miasta racjonalnie i sprawiedliwie społecznie wydają nasze ciężko zarobione pieniądze ? Z wyrazami szacunku. Po czyjej stronie stoi tym razem Redakcja?

Skalpel, 16.09.2022 07:25

A za dwa tygodnie prawdopodobnie Radni dołożą kolejne pieniążki do AEC . Ostatnio modne "nie ważne ile kosztuje ważne że jest". Można powiedzieć taki skuteczny marketing.

znanywmiescie, 16.09.2022 07:20

Do@kamrat Przestań brać to co bierzesz bo ci szkodzi. Zmień lekarza bo ten nie mówi ci prawdy. No i przestań pierd#$;?!@$()lić !!!

FeelFree, 16.09.2022 07:16

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/nowe-informacje-w-sprawie-kryzysu-w-elektrocieplowni-andrychow

FeelFree, 16.09.2022 07:14

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/nowa-spolka-wykupuje-upadla-elektrocieplownie

FeelFree, 16.09.2022 07:13

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/elektrocieplownia-potrzebuje-kolejnych-milionow-na-inwestycje-kto-za-to-zaplaci-video

FeelFree, 16.09.2022 07:12

https://www.mamnewsa.pl/polityka/kolejne-15-mln-na-elektrocieplownie-w-czwartek-zdecyduja-radni

FeelFree, 16.09.2022 07:11

https://www.mamnewsa.pl/polityka/elektrocieplownia-bierze-pozyczke-pod-zastaw-nowy-basen-w-andrychowie

FeelFree, 16.09.2022 06:54

@Mieszkańcy ! ( których dotknęła awaria kotła ) adresatem Waszych słusznych roszczeń jest gospodarz miasta, wójt Tomasz Żak. I chciałbym tylko przypomnieć apel pana wójta, który umieścił wczoraj na stronie miasta, jego fragment brzmi on tak: "Prosimy mieszkańców o zignorowanie przekazywanych w ten sposób informacji i zapraszamy do bezpośredniego kontaktu." Cała historia ciepłowni jest dostępna w archiwum mamNewsa, można prześledzić udział w tym kosztownym dramacie naszych burmistrzów i radnych (tylko proszę sprawdzić sobie, którzy radni jak głosowali w tych sprawach). Życzę wyciągnięcia właściwych wniosków i podjęcia skutecznych działań.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 16.09.2022 04:47

Komornik zajął już ciepłą wodę, wkrótce zajmie i zimną wodę.

madzia, 16.09.2022 00:26

Dziękuję za te przenikliwą i wrażliwą na los innych analizę i proroctwo.... Gratuluję dobrego samopoczucia.

madzia, 16.09.2022 00:25

Nick1 pisze : Zimna woda zdrowia doda. nie ma więc tego złego co by na dobre nie wyszło. I przestańcie w końcu narzekać na wszystko. I tak Burmistrz Żak ze swoją zgraną ekipą i rozsądnym biznesem będzie rządził co namniej do 2028 roku.

madzia, 16.09.2022 00:24

Ludzie to ani sprawa rządu ani ONZ itd. tylko awaria w andrychowskiej gminnej ciepłowni.

Kamrat, 15.09.2022 23:50

Dla tych baranów co nie myślą tylko wierzą w telewizornie media głównego ścieku tak zwanych baranów PiS PO PSL SLD konfederacja to jest jedna i ta sama żydowska chazsrska masońska mafia to jest wojna barany jak byście nie zauwarzyki nazista szatanista Bill Gates powiedział oficjalnie jest jeszcze może nagranie na YouTube że na świecie ma zostać tylko złoty miliard ludzi wy śpiące barany a policja lekarze urzędnicy burmistrzowie prezydenci miast co Sue sorzedali za covidiowe pieniądze myślą że się załapaią na ten miliard to raz że są zdrajcami antyPolskimi świniami lekarze doktorami Mengele to nie są niczym innym jak bezmózgim amebami szkoda tlenu dla tych idiotów wyszczepinycg to jest wojna barany tobjye te czasy że samoloty bomby z rzucają czasy się zmieniają i wojny są inne obudzicie się z ręką w nocniku nasi przodkowie co zoststali zostali zamordowani w bestialski sposób na Wołyniu się w grobie przewracają że jesteście takimi debilami i wierzycie w tą udawaną wojnę na Ukrainie i tak ochoczo pomagacie ujraincom wrogom Polski DNA się nie da zmienić Ukraińcy i nasz rząd banderiwski robis wszystko żeby nas zniszczyć Dudy dziadek był banderuwcem ktury mordował Polaków śpijcie dalej wy bezmózgi wojsko amerykańskie zostało sprowadzone do Polski żeby nas pacyfikować tak samo Ukraińcy w polskiej policji nawet nie wiecie ile jest ukraińskich banderowcuw w polskiej policji wy cepy głupie bez rozumu a wy dalej oier.......e że to wina PiS żydoPiS PiS PO jedno zło wy kretyni rzygać mi się chce na was to wszystko będzie waszą wina bierzecie udział w tym holokauście wadę dzieci wam tego wy ameby nigdy nie wybaczą bibsue wam myśleć nie chce tylko wierzycie w telewizornie i czekacie na kolejne instrukcje co wam zakłamany nierząd przez tejewizje powie co macie robić co jeść jak Sue ubierać czy być bsbim czy chłopem czym palić wy barany szkoda tlenu dla was wy dyplomowani idioci ???? już nie długo będziecie płakać za waszą bierność w pomaganiu masońskim rządom zahipnotyzowani telewizornią to jest dopiero początek tego piekła conbas czeka załóżcie sobie maski na mordę wyszczepcie się wszyscy i wasze dzieci sisdxcie przed telewizorami i słuchajcie jak was w chu.......a robi telewizornią telewizja jest do programowania ludzi wy kretyni z dyplomami doktoratami wyłącz telewizję włącz myślenie baranie nie obrażając baranów polski już niemal s to co jest teraz na świecie to jest depopulacja ludzi i to nie tylko w Polsce śpijcie dalej ????????????????

FeelFree, 15.09.2022 23:46

@tomekx - dziękujemy za wsparcie. Twój głos jest dla nas bardzo ważny. Masz rację, PiS, Mateusz, Tomasz, Roman i oba Mirki powinni się podać bezzwłocznie do dymisji. To byłby w końcu po tej lawinie porażek jakiś jeden miły Figiel.

Kamrat, 15.09.2022 23:28

I bardzo dobrze żydowski banderiwski rząd oddał nasz węgiel i pieniądze ukraińskiej banderowskiej hołocie a Polacy teraz będą marzli śmierć wrogom Polski i Polaków odpowiecie za to wrogowie Polski

tomekх, 15.09.2022 22:30

Według mnie to wina pisiorów i Mateusz powinien podać się do dymisji

Skalpel, 15.09.2022 22:30

Radna powinna zapytać Mirka jak to jest robić za słupa? Tak pięknie dwa Mirki opowiadały jak to AEC będzie przynosić zyski dla gminy, a wyszło jak zawsze. I Wy chcecie budować nowoczesną spalarnię jak nawet z węglem i gazem sobie nie radzicie.

aniol363, 15.09.2022 21:59

Ludzie kąpią się w lodowatej wodzie a tymczasem burmistrzunio buduje sobie wille na górce z pięknym widokiem obok pieczarkarni w Sułkowicach

nick1, 15.09.2022 21:48

Zimna woda zdrowia doda. nie ma więc tego złego co by na dobre nie wyszło. I przestańcie w końcu narzekać na wszystko. I tak Burmistrz Żak ze swoją zgraną ekipą i rozsądnym biznesem będzie rządził co namniej do 2028 roku.

roczynianin, 15.09.2022 21:41

Droga Pani radna. Nasza władza ma inne problem niż takie "pierdy" jak marznięcie ludzi. Po za tym ją po podwyżkach diet i uchwaleniu Żakowi największej pensji w okolicy stać na wiele, nawet wynajęcie holelu na Czarnym Groniu na czas awarii. Gdyby oczywiście mieszkała w Andrychowie a wiadomo że nocuje w Krakowie, Oświęcimiu itd.

tomekx, 15.09.2022 21:16

Biedna ta radna za to dostaje pieniądze żeby wytłumaczyć mieszkańcom że awarie się zdarzają a jak chce to zawsze można włączyć gaz tylko żeby później nie narzekała że dzwonią do niej ludzie że muszą płacić jeszcze wyższe rachunki