reklama

W powiecie wadowickim wciąż przebywa blisko 3000 uchodźców z Ukrainy

MAGAZYN, Wiadomości, 15.09.2022 17:15, eł

Najwięcej jest ich w dwóch gminach.

W powiecie wadowickim wciąż przebywa blisko 3000 uchodźców z Ukrainy

Według danych, jakie otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Wadowicach, na terenie powiatu wadowickiego przebywa obecnie 2748 obywateli Ukrainy, którzy uciekli z ogarniętego wojną kraju. To ilość bardzo podobna to tej, którą podawano w marcu, w chwili największego napływu uchodźców do Polski.

Wojciech Niedźwiedź, inspektor z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych wadowickiego starostwa zaznacza jednak, że są to dane szacunkowe, zebrane na podstawie informacji przekazywanych z poszczególnych gmin. Obejmują one zarówno osoby mieszkające w obiektach zbiorowych, jak i w kwaterach prywatnych.

Wedle zestawienia przygotowanego w starostwie, najwięcej uchodźców z Ukrainy przebywa w gminie Wadowice. Jest ich 908. Niewiele mniej, bo 850 mieszka w gminie andrychowskiej. W kalwaryjskiej żyje obecnie 310 obywateli Ukrainy. 198 przebywa w gminie Wieprz. Następną pod względem ilości uchodźców gminą jest brzeźnicka – 165 osób. W mucharskiej odnotowano ich 117, w spytkowickiej 77, w lanckorońskiej 70, zaś w tomickiej 49. „Najuboższą”, jeśli chodzi o liczbę Ukraińców jest gmina Stryszów. Przebywają tam zaledwie 4 osoby.

Na zdjęciu

Na zdjęciu widać dom księży emerytów przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie, w którym mieszka 53 uchodźców z Ukrainy.

Foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bonifacy, 15.09.2022 17:10

To test na człowieczeństwo i mam nadzieje że zdamy go pozytywnie.