reklama
reklama

Apel władz Andrychowa w sprawie budzącej kontrowersje inwestycji

Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 15.09.2022 15:00, red
Burmistrz Andrychowa i przewodniczący Rady Miejskiej skierowali do mieszkańców apel.
Apel władz Andrychowa w sprawie budzącej kontrowersje inwestycji
Sprawa planowanej budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów w rejonie starego wysypiska przy ulicy Biała Droga w Andrychowie wzbudza - jak już informowaliśmy - spore kontrowersje. Jako jedyni pisaliśmy o tym w ostatnim czasie wielokrotnie, w różnych kontekstach, przywołując różne opinie m.in.:
Po mieście rozprowadzane są anonimowe ulotki nakłaniające do składania protestów przeciwko zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego, umożliwiającym powstanie takiej inwestycji.


W czwartek (15.09) głos w tej sprawie zabrał burmistrz Andrychowa Tomasz Żak i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski, którzy opublikowali wspólne oświadczenie, w zasadzie apel, następującej treści:

"Apel Burmistrza Andrychowa i Przewodniczącego R.M. w Andrychowie

W związku z rozprowadzanymi na terenie Andrychowa anonimowymi ulotkami, zawierającymi apel, dotyczący

„udziału w akcji uniemożliwiającej Burmistrzowi Andrychowa rozpoczęcie realizacji budowy zakładu termicznego przetwarzania odpadów (…)”

– informujemy, że przekazywane informacje są nieprawdziwe i mają na celu jedynie dezinformację i wprowadzenie niepokojów społecznych.

Procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla części Gminy Andrychów w zakresie parcel położonych w Andrychowie, w granicach obszaru „Andrychów – Biała Droga, Strefowa” przebiega zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; do 23 września 2022 r. składane mogą być uwagi do tegoż planu. W ramach już złożonych uwag pojawił się wniosek o jednoznaczne wykluczenie lokalizacji spalarni na tym terenie. Uwaga ta będzie rozpatrzona przez Radę Miejską w Andrychowie.

Prosimy mieszkańców o zignorowanie przekazywanych w ten sposób informacji i zapraszamy do bezpośredniego kontaktu."

- czytamy w apelu T. Żaka i R. Babskiego.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wybrykincydentalny, 01.10.2022 00:27

https://www.filemail.com/d/urlsufocfqbshgn

ashley, 15.09.2022 23:18

Do Koniczynka: dobre. "Wy rządzący w Andrychowie zacznijcie robić te inwestycje na które mieszkańcy czekają latami.... A za miliony wyrzucone w błoto zostaniecie ocenieni już wkrótce. Za pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Wybijcie sobie z głowy budowę spalarni co się zwie zakładem termicznym. Nie pozwolimy na miliony ton śmieci odpadów, smrodu, padliny, szczurów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zwożonych z całej Polski do Andrychowa. Pora głosować przeciwko burmistrzowi. Niech wraca do Krakowa, drugi do Oświęcimia. Tu rządzą mieszkańcy miasta i gminy Andrychów!!!!!! Czy radni się obudzą Ci od Żaka??? Ludzie wy tu mieszkacie, wasze rodziny, a Żak sobie wyjedzie stąd na stałe!!!!!!"

tomekх, 15.09.2022 22:36

pisiorom to nic nie pasuje

nick1, 15.09.2022 21:52

Ok. Wpisze się że to nie będzie to spalarnia a potem wybuduje spalarnię pod nazwą Zakład Termicznej Obróbki Odpadów albo coś podobnego. I co zrobicie??? Odpowiadam - NIC. Bo nic nie możecie poza narzekaniem. Żadnej mocy nie macie!!! Tę gminą co najmniej do 2028 roku będzie rządził Burmistrz Żak ze swoją zgraną ekipą i z poparciem rozsądnego biznesu który wie o co toczy się gra. Koniec kropka marudy. Idzie się myć i do łóżeczka.

roczynianin, 15.09.2022 21:35

Że co??? Niektórzy są tak bezczelni i tak podporządkowani LOBBY SPALARNIOWEMU że wpiszą w dokument że nie wybudują spalarni chociaż właśnie spalarnię chcą budować na całego??? Ma się rozumieć pod zmienioną nazwą bo myślą że ludzie są debilami i dadzą się nabrać…..Dobrze rozumiem????

szppp, 15.09.2022 20:30

Pozytyw tego żenującego apelu – widać że sączona od miesięcy propaganda w „nowinach żakowskich” i „radyjku żakowskim” nie daje rezultatów i nie wystarcza. Ludzie nie chcą już słuchać bajeczek ekipy Tomasza „Pinokia”. Dziwicie się? Jak zaczną do nas spływać śmieci z kilkunastu (albo więcej) miejsc to nasze domy będą warte zero (O) jak przystało na domy gminy ze „śmieci utkanej”. Tzw. „Lobby spalarniowe” będzie zarabiać krocie a my nie będziemy za co uciec od tego syfu

szppp, 15.09.2022 20:29

Kurcze. Ja nie mogę oprzeć się wrażeniu że Żak z Babskim traktują nas jak id… i myślą że mogą ograć jak małe dzieci zapisując że nie będzie spalarni a potem budując spalarnię (albo prywany) tylko pod jakąś inną śliczną nazwą.

maniek, 15.09.2022 20:17

Nie próbujcie ograć Andrychowian, nie traktujcie jak debi.... niby zakazując budowy spalarni a potem stawiając zakład który realnie JEST SPALARNIĄ tylko że ma ładnie brzmiącą nazwę. Tak dla niepoznaki ładną a nuż Andrychowanie dadzą się nabrać. Tak w ogóle to bądźcie tak mili i nie zaczynajcie niczego dopóki ważnych rzeczy przez Was obiecanych nie skończycie, np. Stawu Anteckiego – ruina obecnie, np. Pałacu Bobrowskich - ruina obecnie, przywrócenia pogotowia ratunkowego – 12 lat temu Żak obiecał i NIC itd. itd.

maniek, 15.09.2022 20:16

Szanowny Panie Burmistrzu Żak i panie Babski. Jak cuchnący szalet miejski nazwiecie najpiękniejszą toaletą świata i nawet zapiszecie w statucie gminy że tak jest, to dalej realnie będziemy mieli do czynienia z cuchnącym szaletem. Jak obecny stan pałacu Bobrowskich nazwiecie szczytem architektury XXI wieku a nawet zakażecie stania ruin w centrum miasta, to dalej w centrum miasta będzie stał zrujnowany zamek.

bonifacy, 15.09.2022 20:11

Apeluje.Ja was proszę ale to bardzo was proszę wy już nic nie budujcie bo dojdzie do katastrofy.

Archanioł Michał, 15.09.2022 19:37

tutaj ładniej i czytelniej https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/70915

Archanioł Michał, 15.09.2022 19:32

dla "pierwszaków: Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie" Dane osoby pełniącej funkcje publiczne Imiona: Tomasz Nazwisko: Żak Miejsce urodzenia: Zgierz Data urodzenia: 02-04-1961 Imię ojca: Leon Imię matki: Zdzisława Dodatkowe informacje: Nazwa funkcji Instytucja Miejscowość Data objęcia funkcji Burmistrz Urząd Miejski Andrychów (powiat wadowicki) 04-11-2018 Treść zapisów ewidencyjnych Opis materiałów Stan zachowania Uwagi 30.10.1986 zarejestrowany w Wydz. "C" WUSW Bielsko-Biała pod nr. rej. BB-12042 w kategorii kandydat na TW przez Grupę III SB RUSW w Wadowicach (w związku z reorganizacją struktur MSW zarządzoną 24.08.1989 jednostki operacyjne SB pionu III, wśród nich Grupy III RUSW w Wadowicach, weszły w skład nowo powstałego pionu Ochrony Konstytucyjnego Porządku Państwa). W dniu 03.07.1987 przerejestrowany na TW pseud. "Zdzisław". Pozyskany do zagadnienia "nieprawidłowości w funkcjonowaniu instytucji państwowych i organizacji społecznych". Materiały w dniu 19.01.1990 zostały komisyjnie wybrakowane "z uwagi na znikomą wartość operacyjną". Karta EO-4/77 i karta E-16 z kartoteki odtworzeniowej Wydz. "C" WUSW Bielsko-Biała; dziennik rejestracyjny Wydz. "C" WUSW Bielsko-Biała, poz. 12042; karta EO-4/77 i karta EO4-A/77 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW. Akta paszportowe. Akta o sygn. IPN Kr 37/131790 (EAKR 131790) oraz akta o sygn. IPN Ka 207/405170 (EABB 405170). Zarządzenia/Orzeczenia Treść Ppl Kr 18/11 zarządzenie z dnia 05.03.2012 dotyczące Tomasza Żaka – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą; zgromadzony materiał archiwalny nie jest wystarczający do skierowania wniosku o wszczęcie postępowania lustracyjnego.

FeelFree, 15.09.2022 19:01

Czytałem ten "apel". Link do żartu... przepraszam do apelu poniżej. Nasza władza nawet nie zadała sobie trudu napisać, co ich zdaniem w tym apelu jest nieprawdziwą informacją. Jeśli burmistrz czy też przewodniczący coś uważają to jest to ich zdanie, opinia w danym temacie, mimo, że wygłoszona na oficjalnym miejskim portalu. Więc skoro apel pisał nauczyciel po filologii polskiej to trudno mu przypisywać inne niż celowe działanie... takie informowanie ex cathedra, że coś czymś jest lub nie jest bez dyskusji to moim zdaniem zwykła próba manipulacji opinią publiczną. Tylko to tego potrzebny jest autorytet w danej społeczności... a po tej lawinie kompromitacji przy kolejnych "inwestycjach" to chyba z tego pozostało jedynie wspomnienie. A skoro jesteśmy przy apelach, to apeluję niniejszym do władz Andrychowa o więcej szacunku dla inteligencji Mieszkańców tej gminy.

Archanioł Michał, 15.09.2022 19:01

Romek powiedz MI co on Ci zrobił ?

Archanioł Michał, 15.09.2022 18:58

Zdzisiek NIEPOKÓJ WE MNIE WZBUDZASZ ty.

FeelFree, 15.09.2022 18:50

https://andrychow.eu/apel-burmistrza-andrychowa-i-przewodniczacego-r-m-w-andrychowie/

Burakz wiejskiej , 15.09.2022 18:16

w łape dostaną to na siłe bedą chcieli wybudować ,taka sama mafia jak w Warszawie

bonifacy, 15.09.2022 18:13

Ja was proszę wy już nic nie budujcie bo znowu będzie tragedia.

mnich7979, 15.09.2022 17:02

Ok

FeelFree, 15.09.2022 16:53

Wójt Tomasz Żak i pan Roman Babski ( tak, to ten polonista, który publiczne oświadczył podczas sesji Rady Miejskiej, że nie spocznie póki nie zlikwiduje Szkoły Podstawowej nr 3 ) ubzdurali sobie instalację termicznego przetwarzania odpadów z okolicznych gmin w Andrychowie wzbudzając tym niepokój społeczny. Zorganizowali jedne "konsultacje" z Mieszkańcami i to w godzinach pracy Andrychowian. Teraz w swoim "apelu" próbują przerzucić odpowiedzialność za swoje przemyślane działania i ich konsekwencje na Mieszkańców. Brak słów na opisanie takiego niegodziwego zachowania.

madzia, 15.09.2022 15:41

Uwaga która powinna zostać przyjęta przez Radę Miasta jest taka że tam nie powstanie żadenale to żaden zakład przetwarzający czy zagazowujacy odpady. Bo inaczej to raczej tylko gra słów. Może zostać odebrane jako kpienie z mieszkańców. W miejsce zakładu czegoś popularnie zwanym spalarnią do planu należy wpisać że ten teren zostanie przeznaczony na żłobek czy inne miejsce służące mieszkańcom. Tylko to zamknie temat.

madzia, 15.09.2022 15:30

Nie będzie spalarni tylko zakład termicznego przetwarzania odpadów czyli .... jak nawet urzędnicy (nie z Andrychowa) piszą.... po prostu spalarnia pod inną nazwą. to po pierwsze, po drugie część ludzi zwyczajnie Wam nie wierzy, mówi że za uśmiechem nic dobrego nie kryje się więc nie chce z Wami rozmawiać. Po co? Wasze niespełnione obietnice wylicza koniczynka poniżej. Nie wyliczyła tej najważniejszej - przywrócenia pogotowia w Andrychowie. Po co rozmawiać z kimś kto tyle razy zawiódł, kogo słowa tyle razy okazały się - ja mówią ludzie - czczą gadaniną a to co sprawdzilo się to... podwyżki cen za śmieci dla mieszkańców i wielka podwyżka pensji dla Burmistrza.

Koniczynka, 15.09.2022 15:21

Wy rządzący w Andrychowie zacznijcie robić te inwestycje na które mieszkańcy czekają latami.... A za miliony wyrzucone w błoto zostaniecie ocenieni już wkrótce. Za pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy, ruinę Bobrowskich. Wybijcie sobie z głowy budowę spalarni co się zwie zakładem termicznym. Nie pozwolimy na miliony ton śmieci odpadów, smrodu, padliny, szczurów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zwożonych z całej Polski do Andrychowa. Pora głosować przeciwko burmistrzowi. Niech wraca do Krakowa, drugi do Oświęcimia. Tu rządzą mieszkańcy miasta i gminy Andrychów!!!!!! Czy radni się obudzą Ci od Żaka??? Ludzie wy tu mieszkacie, wasze rodziny, a Żak sobie wyjedzie stąd na stałe!!!!!!