reklama
reklama

Już za tydzień zmiany w komunikacji miejskiej na terenie gminy Andrychów

Gospodarka, Wiadomości, 14.02.2023 10:32, eł

Droższe bilety jednorazowe, dwa warianty miesięcznych, mniej osób uprawnionych do darmowych przejazdów.

Już za tydzień zmiany w komunikacji miejskiej na terenie gminy Andrychów

Dokładnie za tydzień, czyli 21 lutego zaczną obowiązywać zmiany w komunikacji miejskiej na terenie gminy Andrychów, wprowadzone przez Radę Miejską na wniosek przewoźnika obsługującego wszystkie linie. Najbardziej istotną z nich jest wprowadzenie odpłatności za przejazdy dla uczniów i studentów do 26 roku życia, którzy - jak na razie - jeżdżą za darmo. Pojawią się też dla nich bilety miesięczne.

Jednorazowy bilet dla ucznia czy studenta będzie kosztował złotówkę, czyli tyle, co dla emeryta i rencisty od sześćdziesiątki w górę, ale poniżej 75 lat. Nowością dla obu tych grup mają być też ulgowe bilety miesięczne po 40 zł (cena normalnego wyniesie 120 zł). Będą one obowiązywać na linie łączone, co oznacza, że powinny być respektowane w autobusach o wszystkich numerach. Gdzie można będzie nabyć taki bilet? Na ul. Legionów 17 w ostatnie 2 i pierwsze 3 dni robocze miesiąca, w godzinach od 9.00 do 15.00. W inne dni będzie to możliwe w Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. (ul. Batorego 24), w godzinach od 11.00 do 14.00.

Jak już informowaliśmy, o 50 gr podrożeją bilety jednorazowe normalne. Obecnie są one po 3 zł, a będą po 3,50 zł. Poniżej podajemy zestawienie wszystkich opłat i ulg, jakie mają obowiązywać w andrychowskiej komunikacji gminnej od 21 lutego.reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 14.02.2023 13:21

mega fonku, kulfonku... A czy napisałam że jeżdżę autobusem??? Kulfonku to są opinie pasażerów, a jest ich sporo. Połowa Andrychowian mieszka na osiedlu 200-lecia i zazwyczaj podjeżdżają dwa ,trzy przystanki. Więc kulfonku najpierw pomyśl a potem pisz. Gdyby tak wszyscy rozumowali jak kulfonek to by komunikacji miejskiej w Andrychowie nie było bo każdy by chodził z buta... Oj kulfonku... Żal takich ludzi jak Ty... Nie dość że stary to jeszcze głupi.

Koniczynka, 14.02.2023 13:18

mega fonku, kulfonku... A czy napisałam że jeżdżę autobusem??? Kulfonku to są opinie pasażerów, a jest ich sporo. Połowa Andrychowian mieszka na osiedlu 200-lecia i zazwyczaj podjeżdżają dwa ,trzy przystanki. Więc kulfonku najpierw pomyśl a potem pisz.

Koniczynka, 14.02.2023 13:18

mega fonku, kulfonku... A czy napisałam że jeżdżę autobusem??? Kulfonku to są opinie pasażerów, a jest ich sporo. Połowa Andrychowian mieszka na osiedlu 200-lecia i zazwyczaj odjeżdżają dwa ,trzy przystanki. Więc kulfonku najpierw pomyśl a potem pisz.

mega-fon, 14.02.2023 12:53

Koniczynka, zawsze możesz iść pieszo, chyba, że miałaś wezwanie na policję i nogi masz jak z waty.

Koniczynka, 14.02.2023 12:40

A bilet na linię osiedlową ile kosztuje??? Chyba też złotówkę jadąc od policji na ulicę Włókniarzy dwie minuty. Bo przecież karygodne jest 3.50zł !!!!!!! Radni są bezmózgowi oczywiście nie wszyscy.