reklama

Jeden stary zamiast trzech nowych

Gospodarka, Wiadomości, 16.09.2021 20:01, eł

Radny docieka, czy burmistrz Andrychowa realizuje uchwały podejmowane przez samorząd gminy.

Jeden stary zamiast trzech nowych

Andrychowska Gmina miała zaciągnąć 4,5 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup trzech nowych kotłów gazowych dla miejskiej spółki AEC, czyli Elektrociepłowni Andrychów. Ostatecznie jednak poniechano tego pomysłu. Jak się okazało, wystarczy jeden kocioł, w dodatku używany.

- Przyjechał do nas z Niemiec. W tej chwili trwają prace dokumentacyjne oraz montażowe. I tu uspokajam mieszkańców - w zimie będzie ciepła woda, ciepłe kaloryfery i prąd – powiedział podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie włodarz miasta Tomasz Żak. Radny Krzysztof Kubień zapytał wówczas, czy to jest piec używany. – Tak, panie radny. Dziesięcioletni piec w bardzo dobrym stanie – odparł burmistrz.

Sprowadzony z Niemiec używany kocioł, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, kosztował ok. 1 mln zł.

I Niemiec płakał, jak go sprzedawał, tak? – dociekał radny, na co Tomasz Żak zareagował dość ostro. - Jest to niegrzeczne z pana strony, bardzo nie na miejscu – stwierdził. Dalszą dyskusję na ten temat uciął przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski. - Zaczyna to przypominać kabaret – powiedział.

Ale Krzysztof Kubień powrócił jeszcze do tematu pod koniec obrad. - Jak sobie przypominam, kilka miesięcy temu Rada Miejska podejmowała uchwałę w sprawie dokapitalizowania spółki AEC. Chodziło o zakup trzech nowych pieców gazowych, a nie jakiegoś szrota - przepraszam za wyrażenie - z Niemiec. Dlatego chciałbym się zwrócić z wnioskiem do wydziału prawnego urzędu, by sprawdził, czy pan burmistrz wykonuje uchwały Rady Miejskiej – zaapelował.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 17.09.2021 08:46

Na jakże to jeszcze długo myślisz odwlekać tę chwilę, kiedy siebie samego uznasz za godnego dobra większego od wszystkich dóbr, i w niczym nie będziesz wykraczać przeciw nakazom rozumu? Wchłonąłeś już przecież nauki ogólne, w których winieneś był znaleźć upodobanie, i rzeczywiście znalazłeś upodobanie. A zatem za jakim to jeszcze oglądasz się mistrzem, żebyś aż do jego ukazania się zwlekał z dokonaniem poprawy samego siebie? Nie jesteś już przecież nieletnim chłopięciem, ale człowiekiem w pełni dorosłym. Jeżeli jeszcze w obecnym czasie jesteś niedbały i lekkomyślny, jeżeli bezustannie podejmujesz jedno postanowienie za drugim i jeśli coraz to inny dzień wyznaczasz sobie, po upływie którego chciałbyś poświęcić się pracy nad sobą, to ani się nie spostrzeżesz, jak nie poczynisz żadnych postępów, ale do końca spędzisz swe lata żyjąc i umierając prostakiem. A zatem już teraz uznaj się za godnego prowadzić życie, jak człowiek doskonały i czyniący postępy, a wszystko, co ci się wyda dobrem prawdziwym, niech będzie dla ciebie prawem, którego nie wolno przekroczyć. I jeśli cię czeka trud lub przyjemność, sława lub hańba, przywiedź to sobie na pamięć, że oto teraz nadchodzi pora zapasów, że oto właśnie nastają igrzyska olimpijskie, że nie ma już czasu na żadną zwłokę oraz że nawet jeden dzień, jeden uczynek rozstrzyga o tym, czy szansę czynienia postępów zachowasz czy też utracisz. W ten sposób Sokrates nabył doskonałości, ponieważ we wszystkich przypadkach, jakie się jemu zdarzały, nie zwracał on na nic innego uwagi, jak tylko na wskazania rozumu. Ty natomiast, chociaż, rzecz oczywista, nie jesteś Sokratesem, to jednak winieneś żyć jak ten, kto przynajmniej pragnie być Sokratesem.

Zibi33, 17.09.2021 05:05

miasto utkane z atrakcji

Turboplazmotron, 16.09.2021 20:07

Włodarz miasta chyba nie do końca się orientuje do czego ma służyć zakupiony z Niemiec kocioł. Tutaj raczej chodzi o firmy które potrzebują pary wodnej ale mogę się mylić:)