reklama

Certyfikat za zasługi czy za pieniądze?

Polityka, Wiadomości, 16.09.2021 12:30, eł

Dociekał tego radny Krzysztof Kubień na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie.

Certyfikat za zasługi czy za pieniądze?

W lipcu tego roku gmina Andrychów po raz kolejny otrzymała certyfikat Samorządowego Lidera Edukacji.

Jest to wyróżnienie przyznawane jednostkom samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej.

Gmina Andrychów została wyróżniona za „największy i najbardziej zauważalny dla społeczności lokalnej progres w dziedzinie nowoczesnego zarządzania oświatą od ostatniej certyfikacji w Programie”. Na sesji Rady Miejskiej odbywającej się dzisiaj (16 września) radny Krzysztof Kubień zapytał, ile kosztował udział w tym przedsięwzięciu.

4 500 zł. Są to koszty oceny naszego sprawozdania – odpowiedział burmistrz Tomasz Żak.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 16.09.2021 15:31

Zapomniałbym; jest jeszcze do wzięcia Diamentowa Kamerka w programie "Lider Zdalnych Sesji"... oraz Puchar Przodownika dla naszych zasłużonych władz za pierwsze w Polsce udane zlikwidowanie szkoły bez dopuszczenia obywateli do głosu w trakcie sesji zdalnej.... Brawo Wy !

FeelFree, 16.09.2021 14:48

Proponuje burmistrzowi wykupić jeszcze certyfikat w programie "Lider Obligacji Gminnych" oraz stanąć w konkursie na najmniej zadłużoną gminę wiejsko-miejską w Polsce; sukces gwarantowany tylko należy dołączyć świeżą opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Aha można też wziąć powtórnie udział w konkursie na "Osobowość Roku" Gazety Krakowskiej, tylko z większym zaangażowaniem SMS-owym ugrupowania "Ich Gmina". I oczywiście czeka złota statuetka dla zasłużonych dla programu: "Trzy przedszkola w jednym budynku", tylko jeszcze jedno trzeba w budynku po zlikwidowanej SP3 otworzyć. Pandemia to przecież dobry czas na takie nowatorskie działania organizacyjne. Kuszący mógłby być też być doktorat zdobyty w dowolnym Wydziale Geodezji pt. "Osuwiska antropogeniczne, a strefy ekonomiczne w Beskidzie Małym", materiały są już prawie zgromadzone.

django, 16.09.2021 13:05

PLUS 10 do EGO dla tomusia. A tam 4,5 tysiaka... przy gminnym długu to nic nie zmienia, a choćby nawet to zaoszczędził na Sp3.

cath, 16.09.2021 12:43

Przecież tajemnica poliszynela jest to ze taki tytuły kupuje się za kasę i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością .Ze są jeszcze tacy , którzy to łykają …..To nic nie warte dyplomiki , przepraszam warte 4500 wyrzuconych pieniędzy. Kiedyś kupowało się to w Hiszpanii.

Zibi33, 16.09.2021 12:18

Tak zarządzanie w oświacie na najwyższym poziomie , towarzysze z teczkami lubią takie wyróżnienia.

Zakolog, 16.09.2021 11:46

Tomek! To nie mogłeś trochę dopłacić i zamiast wyróżnienia, otrzymać miejsce na podium. Przecież kto jak kto, ale Ty jesteś wart rzeczy dobrych i sprawdzonych.