reklama
reklama

Jak to jest z pieniędzmi na budowę ronda? Radni sprawdzili to w magistracie i przeżyli szok

Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2022 19:15, eł

Dalszy ciąg andrychowskiej „The NeverEnding Story”...

Jak to jest z pieniędzmi na budowę ronda? Radni sprawdzili to w magistracie i przeżyli szok

Temat przebudowy skrzyżowania ulic Krakowskiej i Biała Droga w Andrychowie zapowiada się na serial długości opery mydlanej. Poruszaliśmy go już wielokrotnie, a jego końca nie widać. Co chwila wychodzą na jaw nowe fakty związane z tą inwestycją, której realizacja wciąż jeszcze wydaje się niepewna.

Ostatnio pisaliśmy o niej w artykułach „Nie będzie ronda koło Galerii Andrychów? Nieoczekiwany zwrot akcji” i „Burmistrz zapewnia, że rondo przy Galerii Andrychów powstanie”. W drugim z nich cytowaliśmy wypowiedzi włodarza Andrychowa Tomasza Żaka, który powiedział, że jeśli skrzyżowania nie przebuduje inwestor budowy Galerii Andrychów, zrobi to gmina. - Zabezpieczyliśmy nasz interes w ten sposób, że firma wpłaciła na depozyt notarialny kwotę na budowę tego ronda – twierdził burmistrz.

Jak dalej wyjaśnił, są to 3 mln zł. Dodał także, że akt notarialny zawiera klauzulę waloryzacyjną. Jest to postanowienie umowne, które umożliwia dostosowanie wynegocjowanych kwot do zmieniających się realiów rynkowych.

Po sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, na której padły te słowa, dwójka radnych – Alicja Studniarz i Krzysztof Kubień udali się do magistratu, by na własne oczy zobaczyć wspomniany przez włodarza akt notarialny.

- Niestety, z wielkim smutkiem dowiedziałam się wówczas, że pan burmistrz Żak po raz kolejny mnie okłamał i to publicznie, na sesji Rady Miejskiej. W dokumencie o depozycie notarialnym nie ma żadnej wzmianki o jakiejkolwiek rewaloryzacji! Naszym zdaniem, wspomniany akt w żadnej mierze nie zabezpiecza interesów gminy i w naszej ocenie nie gwarantuje on, że zdeponowane na koncie warszawskiej firmy 3 mln zł trafią do gminy – twierdzi radna Alicja Studniarz.

Ostrożnie dodała jednak, że ponieważ ani ona, ani radny Kubień nie są prawnikami, nie mogą być w stu procentach pewni, czy dobrze zinterpretowali treść dokumentu.

Po tym gdy Alicja Studniarz podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami, zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Andrychowie z prośbą o udostępnienie aktu notarialnego, dotyczącego depozytu na budowę ronda. Gdy dostaniemy jego treść, powrócimy do tematu...

Foto: DK

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 02.04.2022 10:34

@tomekx - to twoje zawołanie brzmi jak andrychowskie wyznanie wiary – Wierzę w jednego Żaka Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela wszystkich wizualizacji widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Wasztyla Wszechmogącego, stworzonego z istoty Ojca, na jego podobieństwo, przez którego wszystko się stało, co jest iluzją i nic na ziemi.

oshin22, 02.04.2022 05:50

Tylko to nie problemy...to GIGANTYCZNE przekręty.

tomekx, 02.04.2022 01:01

A poza tym- kto nic nie robi nie napotyka na problemy

tomekx, 02.04.2022 01:00

Rondo powstanie.Koniec.Kropka

Archanioł Michał, 01.04.2022 20:54

Tomuś to jedyny ewent wyborczy który Ci pozostał ! Wiem , że miałeś inne plany, ale zrób go!