reklama
reklama

Daryna z Tarnopola zasiliła drużynę z Barwałdu

Sport, Wiadomości, 31.03.2022 14:30, eł

Teraz jeszcze trzeba znaleźć miejsce, gdzie jej siostra będzie mogła trenować gimnastykę akrobatyczną.

Daryna z Tarnopola zasiliła drużynę z Barwałdu

Niedawno pisaliśmy, że piłkarska drużyna kobiet Filkówka Girls, która działa w Barwałdzie Średnim, poszukuje nowych zawodniczek, również z Ukrainy. Apel szybko przyniósł efekty. Ekipę młodziczek zasiliła Daryna z ukraińskiego Tarnopola. Dziewczynka została bardzo ciepło przyjęta przez polskie koleżanki.

Daryna, którą w Barwałdzie nazywają Darią, w swym rodzinnym mieście uczęszczała do klasy sportowej. Wielka pasją dziewczynki są snowboard i piłka nożna. Drugi z tych sportów uprawiała ramię w ramię z chłopakami. W Tarnopolu grała bowiem w męskiej drużynie!

Cieszymy się, Daryna, że możemy Cię poznać. Mamy nadzieję, że będzie Ci się dobrze u nas grało i mile spędzało czas. Życzymy wszystkiego dobrego. Wierzymy, że niedługo będziesz mogła wrócić do swojego macierzystego klubu” - napisały na facebookowej stronie drużyny zawodniczki z Filkówka Girls.

Teraz chcą pomóc jeszcze jej młodszej, ośmioletniej siostrze, która również jest bardzo utalentowana, ale realizowała się w innym sporcie niż Daria. W swoim kraju trenowała gimnastykę akrobatyczną i chciałaby nadal to robić. Piłkarki z Filkówka Girls proszą o kontakt osoby, które pomogą znaleźć jej w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej lub Wadowic miejsce, gdzie ośmioletnia Sofija mogłaby nadal rozwijać swe umiejętności.

W dalszym ciągu szukają też nowych zawodniczek do swojej drużyny - dziewcząt i kobiet w wieku od 7 do 40 lat, zarówno z Polski, jak i Ukrainy. Zapraszają na bezpłatne treningi i zapewniają, że spróbują zorganizować dojazd oraz sprzęt. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. +48 888 843 210.


Foto: Facebook/Barwałd Filkówka Girls


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama