reklama

Groby z andrychowskiego cmentarza w internetowej wyszukiwarce

, Gospodarka, Wiadomości, 12.11.2021 15:01, eł

Teraz łatwiej będzie wyszukać miejsca pochówku zmarłych krewnych.

Groby z andrychowskiego cmentarza w internetowej wyszukiwarce

Czasem mamy niemały problem, jak znaleźć na cmentarzu groby krewnych. W czasie pogrzebu, pogrążeni w smutku idziemy w kondukcie pogrzebowym, nie rozglądając się na boki. A gdy w jakiś czas później chcemy zapalić znicz na grobie zmarłego, błądzimy w labiryncie wielu innych, nie mogąc znaleźć tego właściwego. W przypadku nekropolii w Andrychowie już nam to nie grozi.

Teraz możemy znaleźć miejsce pochówku swoich nieżyjących krewnych i znajomych w internetowej wyszukiwarce Grobonet. Zamieszczone są tam zdjęcia wszystkich nagrobków znajdujących się na cmentarzu w Andrychowie, imiona i nazwiska spoczywających tam osób oraz daty ich urodzenia i śmierci oraz informacje pozwalające odszukać każdy grób w terenie. Po wpisaniu w wyszukiwarce danych interesujących nas osoby, dowiemy się, w którym sektorze, rzędzie i pod jakim numerem jest ona pochowana. Na portalu jest również szczegółowa mapa cmentarza, toteż zanim wybierzemy się na spacer po nekropolii, miejsce pochówku możemy najpierw sprawdzić na planie. A także włączyć nawigację, która doprowadzi nas prosto do celu.

Na stronie z wyszukiwarką grobów jest też zakładka z wykazem osób, które zostały pochowane na cmentarzu w ostatnim czasie oraz taka, z której możemy się dowiedzieć, czyja rocznica śmierci lub urodzin przypada bieżącego dnia. Jest nawet zestawienie grobów nieopłaconych, toteż osoby, które zapomniały, kiedy muszą przedłużyć płatność za miejsce na nekropolii, mogą sprawdzić, czy termin na to już nie minął. A jeśli chcemy okazać pamięć zmarłej osobie, lecz nie możemy akurat wybrać się na cmentarz, na portalu możemy zapalić dla niej wirtualny znicz.

Wyszukiwarka grobów na cmentarzu w Andrychowie dostępna jest tutaj. Inwentaryzacja nekropolii wraz z wprowadzeniem danych jej do internetowej bazy kosztowała około 40 tys. zł.


Foto: Edyta Łepkowska


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy