reklama
reklama

Dworzec zostanie przeniesiony na Fabryczną!

Gospodarka, Wiadomości, 10.08.2022 13:03, eł

To duża zmiana, ale tylko na kilka miesięcy.

Dworzec zostanie przeniesiony na Fabryczną!

Szykuje się spora, choć tymczasowa zmiana dla osób, które korzystają z dworca autobusowego w Wadowicach. A także dla użytkowników ulicy Fabrycznej w tym mieście.

Przez kilka najbliższych miesięcy to właśnie na niej będą mieściły się stanowiska dla busów. W związku z tym jej część stanie się drogą jednokierunkową.

Ta zmiana jest konieczna, ponieważ dworzec autobusowy przy ulicy Piłsudskiego przechodzi gruntowną przebudowę. Prace ruszyły jesienią ubiegłego roku . Na razie powstał budynek dworcowego zaplecza, sam w sobie niezbyt okazały. Ale to tylko część znacznie większej całości.

Do końca roku ma tu powstać obiekt z miejscami parkingowymi na dwóch poziomach. Perony autobusowe znajdą się na dolnym. Będą tam też miejsca postojowe dla rowerów.

Na górze ma się mieścić parking dla około 70 samochodów osobowych. Zostanie on wyposażony w licznik wolnych miejsc, dzięki czemu kierowcy jeszcze przed wjazdem na górę będą wiedzieli, czy mają szansę na nim zaparkować.

Dla tych, którzy tylko odwożą kogoś na dworzec, powstanie zatoka Kiss&Ride, służąca do bardzo krótkiego postoju. Takiego, by - zgodnie z nazwą - zdążyć tylko pocałować na pożegnanie odwożoną osobę, wysadzić ją i odjechać. Inwestycja pochłonie niemałą kwotę, jej realizacja została bowiem wyceniona na 12 mln zł.

Tymczasowy dworzec autobusowy na ulicy Fabrycznej ma działać od przyszłej środy (17 sierpnia). Stanowiska dla busów będą mieściły się w zatokach, w których obecnie parkują samochody.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy