reklama

Część ruchliwej trasy zostanie zamknięta. Będą objazdy

Gospodarka, Wiadomości, 08.12.2023 07:50, eł

Wszystko dlatego, że przez kilka godzin tunel będą okupować ratownicy.

Część ruchliwej trasy zostanie zamknięta. Będą objazdy

Za kilka dni zamknięty zostanie na kilka godzin tunel w Naprawie, którym biegnie Zakopianka, czyli część drogi ekspresowej S7. Wchodzi ona też w skład transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, co wiąże się ze szczególnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Stąd też konieczność zamknięcia tego obiektu na jakiś czas.

- Przepisy dotyczące bezpieczeństwa na tego rodzaju trasach nakładają na nas obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Nasz tunel funkcjonuje już od ponad roku, a poprzednie ćwiczenia przeprowadziliśmy w nim tuż przed jego otwarciem – informuje Kacper Michna, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy i policjanci oraz pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Sprawdzimy funkcjonowanie systemów ratowniczych tunelu i przećwiczymy koordynację działań różnych służb.

Z tego powodu tunel będzie zamknięty od 10.00 do 14.00 we wtorek, 12 grudnia. Dla kierowców zostanie wytyczony objazd. Ci, którzy pojadą w kierunku Rabki, na węźle Lubień będą musieli zjechać na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W tej miejscowości skręcą w prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7. Z kolei kierowcy udający się w stronę Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na drogę krajową 28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na drogę wojewódzką nr 968, którą dojadą do węzła Lubień.


Foto: GDDKiA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy